Aranżacja luksusowych biur

W życiu osobistym prawdopodobnie nie wątpisz, że fizyczne otoczenie wpływa na Twój nastrój. Dlaczego nie miałoby być tak samo w Twoim biurze? Pomyśl o swoim biurze w kontekście kliku aspektów: czy otoczenie wpływa pozytywnie na Twój nastrój? Czy pobudza Twoją kreatywność? Czy wpływa na produktywności reszty współpracowników?

Czy aranżacja biura jest naprawdę warta wysiłku, aby stworzyć ciepłą, zachęcającą przestrzeń, która inspiruje pracowników i imponuje gościom? Oczywiście że tak. Oto kilka porad jak dodać odrobinę luksusu do aranżacji biura.

  1. Zainwestuj w odświeżacz powietrza

Kiedy aranżujesz swoje biuro na nowo, naturalna jest obsesja na punkcie tego, jak rzeczy wyglądają, ale nie zaniedbuj innego ważnego sensu – zmiana sposobu, w jaki pachnie Twój gabinet, może również sprawić, że będzie to o wiele przyjemniejsze miejsce, w zasadzie bez ponoszenia większych kosztów.

  1. Osobisty akcent

Luksusowe powierzchnie biurowe są nie tylko funkcjonalne, czyste, ale i interesujące. Gdy podstawowy projekt aranżacji biura jest już gotowy, pomyśl o wprowadzeniu kilku ciekawych akcentów. Nie muszą być one drogie. Ścianka funkcyjna z logo firmy to pierwsza rzecz, od której możesz zacząć. Takie rzeczy wzmacniają wizerunek Twojej firmy w podświadomości współpracowników, jak i klientów.

3 Czy naprawdę potrzebujesz tej recepcji?

Eliminowanie obszarów recepcji to trend, który coraz częściej da się zaobserwować. Zastanawiasz się, czy porzucić swój obszar recepcji, ale dokuczają Ci obawy, że klienci mogą czuć się zagubieni jak na morzu, gdy wkraczają do biura? Bez obaw. Pomogą Ci w tym akcenty na podłodze, które będą prowadzić do różnych pomieszczeń, dzięki czemu klient będzie wiedział dokąd się udać. To spersonalizuje i wyróżni Twoje biuro.

  1. Bądź wrażliwy na punkcie czystości

Sprzątanie po sobie nic nie kosztuje i radykalnie poprawia wygląd Twojego biura. Wystarczy wprowadzić kilka zasad, a w szczególności jedną: zakaz jedzenia przy biurku. Jakie korzyści z niej płyną? Utrzymuje śmieci na swoim miejscu, zapobiega okruchom na biurku i podłodze. Również zalecany jest zakaz trzymania pojemników na biurkach, aby uniknąć gromadzenia śmieci na stanowiskach pracy.

Nie zapominaj także o plątaninie kabli. W przeciwnym razie obszar komputerowy zamieni się w zakurzone i splątane gniazdo kabli, przewodów i wtyczek. Owijaj paski na rzepy i prowadź sznury kabli wzdłuż tylnej części biurka za pomocą zaczepów lub klipsów lub poznaj inne metody kontrolowania siatki kabli.

  1. Wnieś odrobinę pleneru

Okazuje się, że wszelkie przebłyski natury pobudzają kreatywność, więc upewnij się, że w jakiś sposób możesz połączyć swój zespół ze świetnym otoczeniem. Zdobądź żywą roślinę, która przetrwa i będzie wyglądała wspaniale, lub jeśli wiesz, że ją zabijesz, zaaranżuj biurko z widokiem na zewnątrz. Coś zielonego i żywego w miejscu pracy sprawi, że twórcze myślenie będzie wyglądać o wiele lepiej. Nawet użycie naturalnych materiałów, takich jak niepomalowane drewno, może pomóc w tym zakresie.

  1. Myśl radykalnie

Przewidujesz że aranżacja biura na nowo będzie sporo kosztować? Na pewno będzie kosztować. Ale podchodząc do tematu radykalnie, znajdziesz wiele plusów. Jeśli masz do dyspozycji kilka biurek, remontując biuro, a następnie wynajmując niektóre z powierzchni, możesz w rzeczywistości zarobić pieniądze.

Zbyt często marnujemy przestrzeń, nie wykorzystując jego całkowitego potencjału. Jeśli masz biuro, możesz mieć dużo dodatkowego miejsca, nawet jeśli jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zadaj sobie pytanie: jak pełne jest moje biuro, naprawdę? Nagle po remoncie okaże się, że za wynajętą przestrzeń jesteś w stanie pokryć koszty remontu.

Nie wiesz w jaki sposób osiągnąć efekt luksusowego biura? Zajrzyj na stronę PerfectSpace.pl i skonsultuj swój problem.

iurze w kontekście kliku aspektów: czy otoczenie wpływa pozytywnie na Twój nastrój? Czy pobudza Twoją kreatywność? Czy wpływa na produktywności reszty współpracowników?