Bagaż podręczny do samolotu – co można zabrać

Choć do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, wiele osób już teraz zaczyna planować urlop. Tych, którzy zechcą spędzić go zagranicą, czeka zapewne lot samolotem i związany z tym dylemat, co można zabrać ze sobą na pokład.

Pasażerowie niechętnie płacą za bagaż rejestrowany, którego nadanie i odebranie wymaga spędzenia dodatkowego czasu na lotnisku. Większość ogranicza się zatem do bagażu podręcznego. Małe walizki do samolotu to praktyczne rozwiązanie podczas urlopu. Warto wiedzieć, jak je wybierać, aby bezproblemowo minąć kontrolę bezpieczeństwa i wejść na pokład. A także upewnić się, że wszystkie spakowane rzeczy można zabrać w ramach bagażu podręcznego.

Co można spakować do bagażu podręcznego

Małe walizki to najlepsze rozwiązanie dla pasażerów linii lotniczych. Można się z nimi łatwo poruszać po lotnisku, a także bez problemu umieścić je w schowku. Generalnie bagaż podręczny do samolotu obejmuje najpotrzebniejsze w podróży rzeczy, takie jak ubrania, komputery, telefony czy kosmetyki. Do tych ostatnich należy jednak podejść rozważnie, zwłaszcza jeżeli są w formie płynu. Jedna osoba nie może wnieść na pokład więcej niż jeden litr takich substancji. Płyny umieszczone w buteleczkach i pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 mililitrów należy włożyć do zamykanej przezroczystej torebki. Na pokładzie można mieć ze sobą książki, gazety, leki niezbędne podczas lotu oraz napoje kupione w hali odlotów już po odprawie. Zabronione jest przede wszystkim wnoszenie ponadprogramowej ilości płynów, a także ostrych, potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów.

Wymiary i waga bagażu podręcznego

Wraz z potwierdzeniem zakupu biletu pasażerowie otrzymują informacje na temat dopuszczalnego bagażu podręcznego. Na ogół każdy podróżny może wnieść na pokład jedną walizkę o wymiarach 55 x 40 x 20 centymetrów. Waga takiego bagażu nie powinna także przekraczać 10 kilogramów. Planując wakacyjny wyjazd, warto zadbać już teraz o zakup lub wymianę walizki. Zwłaszcza że sprzedawcy na długo przed sezonem oferują znaczne rabaty. Dobrym przykładem jest tu marka VIP COLLECTION. To jeden z wiodących producentów wyrobów skórzanych, cenionych nie tylko przez polskich konsumentów, ale również chętnie kupowanych w Europie. Pasażerom wybierającym się w podróż samolotem polecić można walizki twarde małe tego producenta. Wykonane są z innowacyjnych lekkich materiałów, dzięki czemu sama walizka waży niewiele. Choć do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, przezorni podróżni już teraz szukają solidnych i stylowych walizek, które będzie można zabrać latem do samolotu. Marka VIP COLLECTION oferuje obecnie nawet 50% rabaty na swoją nową kolekcję. To zatem dobra okazja, aby kupić wysokiej jakości, modny produkt w przystępnej cenie.