Brylant, szafir, kryształ górski? Poznaj najpiękniejsze kamienie i wybierz ten, który jest ci pisany!

Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają biżuterię wszelkiego rodzaju. Nieważne czy złotą, srebrną, skromną czy bogatą. Salony jubilerskie pełne są produktów, które zadowolą nawet najbardziej wymagające klientki. Istotne jest to, że dobrze dobraną biżuterią możesz podkreślić każdą stylizację, by stała się niezwykła i jedyna w swoim rodzaju. Coraz częściej nagradzamy same siebie, kupując sobie biżuterię, która przypomina nam o ważnym wydarzeniu w życiu i najlepiej pasuje do nas samych – spróbuj, bo to wspaniałe uczucie! Czasem wystarczą skromne kolczyki, bransoletka z bursztynami lub pierścionek z brylantem, by poczuć się wyjątkowo. Ile kobiet, tyle gustów i tyle potrzeb.

Pierścionek z brylantemnajlepsza ozdoba kobiecych dłoni

Gdyby zapytać ludzi, na co najpierw zwracają uwagę poznając drugą osobę, część odpowie, że na całą twarz lub same oczy, inni przyznają się, że na całą sylwetkę czy np. ubiór, ale coraz więcej osób zwraca uwagę na dłonie – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W zasadzie nic w tym dziwnego, bowiem są one naszą wizytówką, o którą musimy zadbać, jeśli chcemy, by wyglądały jak najlepiej – pamiętaj o tym!

Jako kobiety jesteśmy wygrane, gdyż dodatkowo możemy sobie pozwolić na ozdobienie dłoni, a dokładniej paznokci, poza tym mamy ogromny wybór wśród szykownych zegarków, bransoletek i pierścionków. To właśnie te ostatnie są najczęściej spotykanym akcentem. Nieistotne, czy wykonane ze złota, srebra, z cyrkoniami, brylantami, oczkami białymi czy kolorowymi – zawsze przyciągają wzrok. Niejednokrotnie mają wartość sentymentalną, są pamiątką po ważnej dla nas osobie. Jeśli natomiast sama decydujesz się na zakup takiej biżuterii, powinnaś zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, kruszec, z którego wykonany jest pierścionek, jego próbę, ale także na zawarty w nim kamień, który ma swoje znaczenie i może określać Twoje indywidualne cechy.

Przemyśl dokładnie, jaki kamień szlachetny najlepiej będzie pasował do Twoich codziennych stylizacji i najtrafniej będzie określał Twoją osobę. Dopasuj jego wielkość do swojej dłoni. Dobrze dobrany pierścionek z brylantem, lub innym cennym kamieniem, stanie się jej najlepszą ozdobą, gdy będzie tworzyć symetryczną, spójną całość i stwarzać wrażenie robionego na miarę. Taki pierścionek stanie się powodem Twojego dobrego samopoczucia i dużej pewności siebie, ale także sprawcą komplementów od otaczających Cię osób.

Diament – najczęstszy obiekt pożądania

Od klientek czy klientów salonów jubilerskich najczęściej można usłyszeć, że interesują ich tylko pierścionki z brylantami. To właśnie one najczęściej wybierane są przez mężczyzn jako pierścionki zaręczynowe – być może dlatego, że są symbolem wieczności i niezniszczalności. Brylant to nic innego jak diament o szlifie brylantowym, dlatego te dwie nazwy stosowane są często zamiennie. Jeśli jednak nie masz ochoty dłużej czekać na księcia na białym rumaku i sama chcesz sobie sprawić prezent w postaci pierścionka z brylantem, zwróć uwagę na barwę, czystość, szlif i masę kamiena.

Innym popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie jest szafir, który mieni się na niebiesko, fioletowo lub czarno. Jest symbolem przyjaźni, pokoju i niezmienności, chroni przed nieszczęściem. Będzie pasował do kobiety kreatywnej, obdarzonej poczuciem humoru.

Jeśli zaś chcesz mieć przy sobie kamień przywołujący na myśl miłość i namiętność, zainwestuj w pierścionek z rubinem. Będzie pasował do Ciebie, jeżeli jesteś perfekcjonistką lub masz cechy charakteru określające szefa. Najlepiej prezentuje się oprawiony w złoto.

A może kryształ górski? Zwany jest „królem kryształów”, uważany za kamień, który najlepiej oczyszcza duszę i ciało z negatywnych emocji, zapewniając tym samym osobisty rozwój i możliwość życia w zgodzie z innymi. Z kolei pierścionki ze szmaragdem przynoszą wewnętrzną siłę psychiczną i fizyczną, są zwiastunem pięknej miłości i powodzenia w finansach.