Czy pannie młodej zawsze pasuje biała suknia?

Wybór sukni ślubnej to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do tej ważnej uroczystości. Każda kobieta chce wyglądać i czuć się w tym dniu najpiękniej na świecie. Rzeczą oczywistą jest, że suknie ślubne powinny być wygodne i nie krępować ruchów, w przeciwnym razie zamiast cieszyć się ze ślubu, panny młode będą z utrapieniem wyczekiwać jego końca.

czy-pannie-mlodej-zawsze-pasuje-biala-suknia

Jednak choć wygoda jest podstawowym kryterium wyboru to na równi z nią jest sam wygląd. Suknie ślubne mają różne kroje i są uszyte z różnych materiałów. Czasami model sukni, który pięknie wygląda na manekinie, niekoniecznie będzie pasował wszystkim. Jeśli chodzi o kolor to najbardziej oczywistym wyborem może wydawać się tradycyjna śnieżna biel. Jednak czy ten kolor będzie współgrał z każdym typem urody?

Biel niejedno ma imię

Myśląc „biel” większość osób ma na myśli krystalicznie śnieżną biel, podczas gdy w teorii kolorów wyróżnia się wiele jej odcieni. Przeglądając witryny sklepowe bardzo rzadko można znaleźć taką, na której wszystkie suknie ślubne są nieskazitelnie białe. Obecnie dopuszczane są nieznaczne odchylenia od tej tradycji i nikogo nie dziwią już suknie ślubne w odcieniu kości słoniowej, platynowej bieli, kremowym, alabastrowym mlecznym czy też perłowym. Dzisiejsza moda ślubna dopasowuje się do wymagań przyszłych pań młodych i oferuje suknie ślubne w wielu odcieniach bieli tak, aby każda kobieta znalazła wymarzony egzemplarz w odcieniu idealnie podkreślającym jej urodę.

Jak odpowiednio dobrać kolor sukni do urody panny młodej

Analiza kolorystyczna wyróżnia cztery główne typy urody, a ich wdzięczne nazwy pochodzą od pór roku – zima, wiosna, lato, jesień. Zawężając ten podział można mówić o dwóch typach – chłodnym i ciepłym. Być może podział ten okaże się dla niektórych mało intuicyjny, bo oprócz zimy do typów chłodnych zalicza się również lato. Drogą eliminacji oczywistym jest, że typy ciepłe to jesień oraz wiosna. Dwustopniowy, a nawet czterostopniowy podział dla wielu może wydać się zbyt ubogi, dlatego też istnieje bardziej rozbudowana struktura opisująca typy urody.

Zakłada ona istnienie czterech podgrup w ramach każdej grupy, co daje w sumie aż 16 typów urody. Przed wyborem wymarzonej sukni, choćby na https://slubi.pl/firmy/suknie-slubne/, warto zbadać do którego typu można zaliczyć urodę panny młodej. Ułatwi to znacznie wybór jej odcienia. Suknie ślubne w kolorze śnieżnej niestety, ale będą pasować tylko nielicznym pannom młodym. Na taki luksus będą mogły pozwolić sobie kobiety, w których typie urody dominują tony zimne – intensywne oraz prawdziwe zimy. Pozostałe kobiety mogą wyglądać w tym kolorze niekorzystnie. Uwydatni on wszelkie niedoskonałości skórne oraz worki pod oczami. Kobiety o ciepłych typach urody powinny wybierać suknie ślubne w odcieniach kości słoniowej, ecru, kremowym czy też szampańskim.

Kiedy śnieżna biel nie jest wskazana?

Oczywiście typu urody nie jest jednym wytyczną, która brana jest pod uwagę przy wyborze odpowiedniego odcienia sukni. Jest jeszcze szereg innych. Jedną z nich jest waga przyszłej panny młodej. Klasyczne białe suknie ślubne zdecydowanie nie są dobrą propozycją dla kobiet o tzw. rozmiarze „plus size”. Wytłumaczenie jest raczej oczywiste – biel, zamiast maskować niedoskonałości, uwypukla zaokrąglenia, co z całą pewnością nie jest pożądane w dniu ślubu. Innym przypadkiem, w którym białe suknie ślubne są niekoniecznie wskazane jest sytuacja, gdy panna młoda została pozbawiona wianuszka już przed ślubem. Jako, że biel jest symbolem czystości to kobieta, która wkłada suknie ślubną właśnie w tym kolorze deklaruje w ten sposób swoją czystość. Oczywiście niewiele osób zna i stosuje się do tych zaleceń.

Odrobina szaleństwa

A co z osobami, które białe suknie ślubne uważają za nudne? Jest w końcu wiele osób, które pragną się wyróżnić na swój własny sposób. Obecnie coraz więcej kobiet odchodzi od tradycyjnej bieli. Już od dawna moda ślubna dopuszcza dodatki w rozmaitych kolorach, nikogo nie dziwi już panna młoda w czerwonych butach. Jednak to co obserwuje się obecnie to istne szaleństwo. Różowe, szare, brzoskwiniowe suknie ślubne zyskują coraz więcej zwolenniczek, zarówno wśród celebrytek, jak i wśród zwykłych kobiet. Czy ten trend przetrwa? Trudno powiedzieć, jednak jest niewątpliwym przełomem w modzie ślubnej.

Artykuł powstał dzięki nieocenionej pomocy portalu slubi.pl