Dlaczego pokochaliśmy torby płócienne?

Torby płócienne zabieramy ze sobą do pracy, na zakupy czy do szkoły. Wiele kobiet (a coraz częściej również mężczyzn) nie wyobraża sobie aby nie mieć chociażby jednej takiej siatki. Nic dziwnego – są ekologiczne, trwałe oraz dostępne w coraz modniejszych wzorach czy kolorach. Co jeszcze sprawia, że Polacy je tak pokochali?

artiglo

1. Przede wszystkim ekologia

Poziom wiedzy Polaków na temat środowiska naturalnego wzrasta z roku na rok. Chcemy być jak najbardziej świadomymi konsumentami, więc włączamy się w różne akcje ekologiczne czy też na temat zdrowej żywności. Kiedy po raz pierwszy na polskich ulicach pojawiły się torby płócienne to było to podyktowane właśnie ich ekologicznością. Są bardzo trwałe i nie rwą się jak jednorazówki, w związku z czym posłużą nam znacznie dłużej od plastikowych zamienników. Ponadto są stworzone z naturalnych surowców, dzięki czemu rozkładają się o wiele krócej niż plastik. Zamiast kupować tysiące jednorazówek rocznie to wystarczą nam już dwie czy trzy takie torby na rok, aby spokojnie móc przynieść zakupy czy wyjść na miasto.

2. Moda

Torby płócienne, które pojawiły się na samym początku, były zazwyczaj jednolitego koloru, a jako dodatek posiadały ewentualnie napis jakieś firmy. Teraz są to wręcz małe dzieła sztuki! Możemy na nich znaleźć reprodukcje słynnych obrazów, ciekawe cytaty, własne rysunki czy nawet zdjęcia. Nie ma praktycznie rzeczy, której nie można by było wyprodukować na torbie płóciennej. Nie mówiąc już o pełnej gamie kolorów, którą można wybrać. Technika poszła już tak do przodu, że nadruki są praktycznie nie do zniszczenia. To świetny sposób na uzewnętrznienie swoich sympatii czy pokazanie czym się interesujemy.

3. Wygoda

Torby płócienne są po prostu wygodniejsze niż zwykłe reklamówki. Mają materiałowe szelki, dzięki czemu nie wrzynają się w ręce. Dzięki długim uchwytom można je przewiesić przez ramię. Są bardzo pojemne. Jeżeli zakupimy je ze specjalnym opakowaniem to zajmą bardzo mało miejsca w torebce. Wiele kobiet woli wziąć na zakupy taką właśnie ttorbę płócienną niż ciężką torbę typu shopper.

4. Cena

Niektórych zniechęca cena toreb płóciennych, która oscyluje w okolicach trzydziestu złotych. Jednak pomyślmy ile byśmy musieli wydać za każdym razem kupując siatki z plastiku, które kosztują złotówkę. Tak więc bardzo szybko zwraca się nam inwestycja w torbę materiałową, która dodatkowo może być ozdobą i wyrazem dbania o środowisko naturalne.

5. Świetny gadżet reklamowy

Nie tylko klienci indywidualni zobaczyli w torbach płóciennych niezwykły potencjał. Świetnie nadają się one także na gadżet reklamowy rozdawany podczas akcji promocyjnych. Dzięki umieszczeniu logo czy też ciekawego rysunku można zyskać darmowych ambasadorównaszej marki. Tym bardziej, że kubki czy długopisy już się konsumentom najzwyczajniej przejadły.

Torba płócienna to niewątpliwie jeden z hitów ostatnich miesięcy. Dzięki niej nie tylko dbamy o ekologię, ale także zyskujemy wygodę i dbamy o względy modowe. Jest to prosty sposób na to, aby zadbać o środowisko naturalne, a także wyrażenie swojej osobowości czy zainteresowań.