Dlaczego warto kupować produkty handmade dla dzieci?

Początkowo dzieci kompletnie nie zwracają uwagi na to, w co są ubrane. Ta świadomość mody pojawia się dopiero z czasem. Jednak jak ubrać naszą pociechę, aby dobrze wyglądało, a do tego czuło się swobodnie? Tu okazuje się, że moda handmade dla dzieci staje się najlepszym rozwiązaniem.

 

Czemu produkty handmade dla dzieci podbiły serca rodziców? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przedmioty wykonane ręcznie posiadają zdecydowanie lepszą jakość, czy to pod względem wykorzystanych materiałów czy wykończenia samego produktu. To ekologiczna alternatywa dla zabawek lub ubrań wykonywanych sposobem maszynowym. Drugą sprawą jest cena. Za jakość oraz unikalność samego produktu otrzymujemy przystępne ceny. Nie płacimy za markę, a za sam gatunek zakupionego przez nas artykułu.

Większości rodziców handmade dla dzieci kojarzy się wyłącznie z zabawkami lub ozdobami. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim jest to także moda dziecięca, którą zapoczątkowały pomysłowe mamy, szyjąc swoim pociechom unikalne ubranka na domowych maszynach do szycia. Niektóre z nich zauważyły lukę na rynku i postanowiły na tym zarabiać. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ współcześni rodzice, jak niegdyś nasze prababki i pradziadkowie, zaczęli zwracać uwagę na jakość. Sęk w tym, że ówcześnie było to standardem, bo produkty były gatunkowo lepsze. To współczesność doprowadziła do ogromnej produkcji zabawek, ubranek czy akcesoriów w ogromnej liczbie – aby jak najwięcej sprzedać – porzucając jednocześnie wartość gatunkową przedmiotu.

handmade1

W ten sposób powstały ubranka oraz nietuzinkowe zabawki wykonywane przez cudze ręce, a nie maszyny. Dziś coraz częściej można spotkać się z oryginalnymi, a do tego niesamowicie modnymi ubrankami dla dzieci. Zarówno na co dzień, jak i do zabawy.

Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim kombinezony dziecięce, które są bardzo uniwersalne i dla rodziców, dla dzieci. Tu przykładem może stać się chociażby kombinezom z króliczymi uszami.

handmade2

Dla wielu rodziców bardzo ważna stała się także jakość piżam. W końcu początkowo dzieci przesypiają ogromną ilość czasu, a więc dobrze zapewnić im odpowiednią wygodę oraz swobodę w czasie snu. Tu świetnie sprawdzają się piżamki wykonane z tkanin typu: bawełna, len czy nawet bambus. Zapewniają one dziecku nie tylko wygodę, ale również swobodę. Ponadto ich ciałko „oddycha”, nie powodując jednocześnie podrażnień czy alergii.

handmade3

Idąc tym tropem zaczęły także powstawać sukienki, spodnie, bluzki czy całe zestawy modowe dla dzieci. Uwagę rodziców przyciąga nie tylko jakość, ale także oryginalność samego produktu oraz… trwałość. To co wyróżnia ciuszki dla dzieci wykonywane techniką handmade to właśnie ich trwałość. Jest to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę zdolności samych dzieci lub zniszczenia ubranek po pierwszym praniu.

Tak naprawdę handmade dla dzieci nie jest niczym nowym. Już nasi rodzice mieli z tym do czynienia, szyjąc dla nas zabawki czy ubranka. Można powiedzieć, że wraz z rozwojem techniki zupełnie o tym zapomniano. Skupiliśmy się na ilości produktów oraz na łatwości ich zdobycia. Teraz nie musimy rezygnować z tego ostatniego, ponieważ nadal istnieją osoby, które stworzą dla nas oryginalne produkty z najwyższej półki.