Gdzie urządzić wesele? poznaj 5 ciekawych pomysłów!

Dzień ślubu to niewątpliwe najważniejszy dzień w życiu każdej z nas. Stres z nim związany towarzyszy nam jednak na długo przed tą podniosłą chwilą. Wybór sukni ślubnej, dodatków, obrączek i rozstrzygnięcie wielu trudnych kwestii związanych z oprawą ceremonii… A to jeszcze nie koniec długiej listy zadań, jakie na nas czekają. Pozostaje bowiem organizacja przyjęcia weselnego – gdzie je urządzić? Które miejsce sprosta naszym wyobrażeniom i podbije serca towarzyszących nam w tym dniu najbliższych? Choć pozornie możliwości wyboru jest wiele, tak naprawdę znalezienie idealnego miejsca na przyjęcie ślubne nie jest wcale takie proste… Aby nieco ułatwić to odpowiedzialne zadanie, przedstawiamy kilka pomysłów, które być może staną się dla Was inspiracją i pomogą zorganizować wesele Waszych marzeń.

Outdoor wedding reception in tent

  1. Obrączki srebrne z miłosną historią w tle

Kochasz romantyczne historie? Wzruszasz się do łez, oglądając firmy o miłości? Zadbaj o to, by nie zabrakło jej na Waszym weselu. Przypomnij sobie, jak to z Wami było… Gdzie i w jakich okolicznościach się poznaliście? Jak wyglądała Wasza pierwsza randka? A może posiadasz jeszcze różne pamiątki z przeszłości, jak np. obrączki srebrne, które były pierwszym symbolem stałości Waszego związku? Spróbuj wpleść elementy Waszej miłosnej historii w przyjęcie weselne. Może uda Wam się wynająć na wesele salę w restauracji, w której zjedliście pierwszą wspólną kolację lub w której na widok pierścionka zaręczynowego powiedziałaś to najważniejsze „tak” w swoim życiu. Tak przygotowane wesele dostarczy Wam i Waszym bliskim mnóstwa wzruszeń.

2. Wesele Waszych marzeń

Wybierając na miejsce organizacji przyjęcia weselnego salę już przygotowaną do tego celu, nie musisz rezygnować z wesela, które sobie wymarzyliście. Po uzyskaniu zgody jej właściciela możesz zamienić ją w dowolną scenerię. Możesz ustawić w niej świece, kwiaty, ozdobne detale, dodatkowe oświetlenie, porozwieszać Wasze wspólne zdjęcia. Dzięki tego typu dodatkom stworzysz dowolną dekorację, która pomoże podkreślić wyjątkowość tego wieczoru.

3. Wesele w niebanalnym klimacie

Jeżeli należycie do tych par, które na samą myśl o powielaniu schematów dostają przysłowiowej „gęsiej skórki”, zorganizujcie swoje wesele w klimacie, który będzie nawiązywał na przykład do minionych epok. Królewski zamek, sielski dworek, a może wiejska chata? Wybór należy tylko do Was. Wystarczy, że spędzicie trochę czasu w sieci i poszukacie miejsca, którego wygląd będzie odzwierciedlał klimat, jaki Wam odpowiada. Z całą pewnością zapewnicie sobie i zaproszonym gościom całą moc atrakcji.

4. Wesele na łonie natury

Kto powiedział, że wesele koniecznie musi odbyć się w specjalnie przygotowanej do tego celu sali? Jeśli spotkaliście się z takim stwierdzeniem, śpieszymy, by wyprowadzić Was z błędu i proponujemy przyjęcie weselne w bliskim otoczeniu natury. Wystarczy, że wybierzecie miejsce bliskie Waszemu sercu (na przykład park otaczający zabytkowy dworek, do którego wybraliście się na pierwszą randkę), poprosicie o zgodę na zorganizowanie przyjęcia właściciela terenu i wypożyczycie kilka białych namiotów. W ten oto prosty sposób zagwarantujecie sobie wprost bajkową scenerię dla Waszego wesela.

5. Morza szum, ptaków śpiew…

Jeśli zamiast klasyki cenisz sobie oryginalność, zaproponuj swojemu narzeczonemu ślub na plaży. Wybierzcie jakiś uroczy zakątek z dala od rozbieganych tłumów, w którym złożycie przysięgę i wymienicie obrączki, ślubując sobie miłość i wierność, a potem przy rozgwieżdżonym niebie przetańczycie całą noc. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!