Gotowanie light ze smartfonem

Pragniesz zrzucić zbędne kilogramy, lecz nie wiesz, co powinnaś jeść? Większość posiłków możesz przyrządzić samodzielnie, a bardzo pomocny w tym zakresie okazuje się smartfon, który przecież zawsze masz pod ręką.

Jesteś tym, co jesz

Powiedzenie to zna chyba każdy, choć często bagatelizowane jest jego znaczenie. Wraz z pożywieniem przyjmujemy zdecydowaną większość witamin i składników mineralnych potrzebnych do zachowania zdrowia. Na szczęście w ostatnich latach znacząco rośnie świadomość dotycząca żywienia oraz szeroko rozumianej dietetyki. Bardziej dostępne są produkty prozdrowotne oraz tzw. „light”, które ułatwiają zgubienie zbędnych kilogramów.

Znacznie prościej również zdobyć wiedzę odpowiednią do zmiany codziennego jadłospisu. Dostępność nowoczesnych i mobilnych technologii stwarza niespotykane dotąd możliwości, dzięki którym każda z nas może choć na chwilę stać się królową dietetycznej i zdrowej kuchni.

Licz kalorie!

To z pewnością jeden z pierwszych etapów zmiany swojego stylu żywienia. Czy wiesz, że np. orzechy są bardzo kaloryczne, a kawa (oczywiście bez mleka i cukru) jest kalorii całkowicie pozbawiona? Gdy przyjrzysz się wartościom odżywczym spożywanego jedzenia, czeka Cię na pewno wiele niespodzianek. Jednak wyszukiwanie poszczególnych potraw czy produktów w przeglądarce internetowej może być czasochłonne i dosyć kłopotliwe.

Aby ułatwić sobie to zadanie i każdorazowo wykonywać je szybciej, warto korzystać z aplikacji mobilnych. Przykładów tego rodzaju systemów, które możesz pobrać np. na telefon Huawei P9, jest bardzo wiele. Jednymi z bardziej funkcjonalnych są m.in. FatSecret Licznik Kalorii, Kalorie czy Tabela kalorii. Działanie wszystkich jest zasadniczo zbliżone, choć np. pierwsza z aplikacji pozwala na kontrolę kaloryczności poprzez skanowanie kodu kreskowego produktu. I choć rozwiązanie to nie zawsze działa w pełni poprawne, jest najszybszą i najprostszą drogą do poznania faktycznej zawartości kalorii.

Nie można zapomnieć o MyFitnessPal. Poza tym, że aplikacja oferuje ogromną bazę produktów (ponad 6 milionów!), pozwala również na wpisywanie wykonywanych ćwiczeń czy rodzaju treningu. Dzięki temu możesz kontrolować liczbę spalanych kalorii, co jest niezwykle przydatne przy układaniu jadłospisu. Nie można przecież zapominać o tym, że najlepszym uzupełnieniem zdrowego żywienia jest równie zdrowy tryb życia z systematyczną aktywnością fizyczną.

Gotuj dietetycznie z telefonem Huawei P9

Aplikacji wspomagających osoby pragnące stracić na wadze, szczególnie dzięki posiłkom przygotowywanym na własną rękę, nie brakuje. Jednym z przykładów jest np. aplikacja EatFit. Duża liczba pogrupowanych posiłków pozwala stworzyć smaczne danie w wersji light. Ponadto system posiada w swojej bazie wiele przykładowych diet, z których można skorzystać – zależnie od indywidualnych potrzeb.

Przenośną książką kucharską z masą przepisów w wersji fit jest również aplikacja Gotujemy. Przepisy uszeregowane są według kategorii, łatwo można sprawdzić niezbędne produkty, a kolejne kroki podejmowane w kuchni są bardzo przejrzyście objaśnione. Co ważne, baza propozycji dań jest nieustannie powiększana, a z aplikacji można korzystać także offline.

Jeżeli posiadasz smartfon z dużym wyświetlaczem, jak np. telefon Huawei P9, możesz korzystać z vlogów. Znacznie łatwiej przygotować nawet wyszukane danie, jeśli możesz podejrzeć, jak robi to ktoś inny. Materiały video są szczególnie przydatne osobom, które dopiero odkrywają funkcjonalność własnej kuchni i są na początku swojej przygody z gotowaniem.