Ile kosztuje piękny uśmiech

Większości z nas natura nie obdarzyła idealnymi zębami. Na szczęście są metody, żeby je poprawić.

Pasty –cud?


Każdy, kto próbuje poprawić swój uśmiech zaczyna od wybielających past. Mają one różne składniki, różne ceny, ale jedno z pewnością można stwierdzić – nie są w stanie wybielić zębów tak dogłębnie jak czynią to zabiegi stomatologiczne. Każdy uśmiech ma swój własny kolor, są ludzie, których zęby są białe, ale u większości osób do pożądanego odcienia wiele brak. Pasty nie zmienią koloru samych zębów, mogą natomiast z powodzeniem pozbyć się osadów, które powodowane są na przykład kawą czy herbatą. Mogą usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia organiczne, co spowoduje, że faktycznie zęby staną się bielsze. Koszt past wybielających waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

piekny-usmiech-2

Wybielanie w gabinecie


Jeśli naprawdę chce się wybielić zęby, trzeba nieco zainwestować. Niestety, ten proces może być nieprzyjemny dla osób cierpiących na nadwrażliwość, z czym trzeba się liczyć. Stomatolodzy proponują nakładki z żelem wybielającym, które nosi się na przykład w nocy przez dwa tygodnie. Już od około 500 złotych może wynieść nas cała kuracja, co w porównaniu z jednorazową wizytą w gabinecie jest dużo niższym kosztem. Osobom, które chcą szybko i skutecznie wybielić zęby poleca się zabieg światłem lub laserem. Polega ona na aplikacji na szkliwo substancji, która dzięki naświetlaniu niweluje plamy i przebarwienia. Koszt takiego zabiegu waha się od 800 do 1200 złotych.

Krzywy zgryz


Znacznie trudniej niż z przebarwieniami jest poradzić sobie z krzywym zgryzem. Kiedyś aparaty ortodontyczne nosiły tylko dzieci, teraz korekcja zębów jest bardzo popularna wśród dorosłych. Piękne zęby to także zdrowe zęby. Wady zgryzu często są przyczyną nie tylko dyskomfortu, ale również próchnicy – dziury tworzą się często w zbyt wąskich do dokładnego wyczyszczenia szczelinach między zachodzącymi na siebie zębami. Dlatego prostowanie zgryzu to inwestycja nie tylko w urodę, ale i w zdrowie.
Aparat na zęby to koszt między 3000 a 8000 złotych. Przy mniej skomplikowanych wadach można stosować aparat ruchomy, to jest taki, który nosimy na przykład tylko w nocy. Jego koszt wynosi około 1000. Więcej na temat typów aparatów przeczytasz tutaj.

Trzeba liczyć się z tym, że koszt pięknego uśmiechu to nie tylko konkretna cena, ale również pewien wysiłek. Ten wysiłek jednak za każdym razem się opłaca, ponieważ zdrowy uśmiech to najlepsza wizytówka.