Imprezowy niezbędnik kobiety

Na imprezach ważne jest nie tylko to, by dobrze się bawić i oszałamiająco wyglądać (choć to oczywiście bardzo ważne). My, kobiety, musimy wiele rzeczy wziąć pod uwagę i o wielu sprawach pamiętać. O czym mowa? Czytajcie dalej, a przekonacie się!

Stereotypy czasem mają swoje pokrycie w rzeczywistości. Przykładem takiego jest odwieczny problem, że każda kobieta ma to samo: nigdy nie wie, w co się ubrać. Nawet jeśli szafa pęka w szwach, to przed wyjściem na imprezę lub spotkanie okazuje się, że Twoja ulubiona sukienka nie pasuje do nowych butów, które chciałaś ubrać, na jasnej koszuli pojawiła się (nie wiadomo skąd!) jakaś plama, a te awaryjne spodnie nagle… nieco skurczyły się w praniu. Na pewno choć raz w swoim życiu znalazłaś się w takiej sytuacji. Z resztą jak prawie każda kobieta na świecie. Ale problem z ubiorem to w zasadzie tylko jedna sprawa, która może spędzać nam sen z powiek. A przed ważną imprezą warto się wyspać!

Zacznij przygotowania kilka dni wcześniej

Jeśli to naprawdę ważna i duża impreza, przygotuj plan działania. Inaczej będziesz się szykować na zwykłe spotkanie w gronie przyjaciół, a inaczej na wielkie wesele czy bankiet związany z pracą. Jednak kilka kwestii się nie zmienia bez względu na to, na jaką imprezę się wybierasz.

Odpowiednio wcześniej zastanów się, czy przed wielkim wyjściem zamierzasz odwiedzić fryzjera, kosmetyczkę lub czy potrzebujesz nowych ubrań specjalnie na tę okazję. W salonach fryzjerskich i kosmetycznych musisz umówić się z wyprzedzeniem, aby zarezerwować termin. Dlatego nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Jeśli chodzi o zakupy, to warto dokładnie przemyśleć, czego będziesz potrzebowała. Dzięki temu zaoszczędzisz nieco czasu i nie będziesz zastanawiała się w centrum handlowym, czy szpilki lepiej wziąć czerwone, czy jednak granatowe.

Dzień przed imprezą

Zajmij się drobnymi zabiegami kosmetycznymi, aby następnego dnia obudzić się świeżą, wypoczętą i prawie gotową na imprezę. Możesz zrobić maseczkę na twarz, na włosy, a także peeling i depilację (przez noc znikną wszelkie zaczerwienienia). Połóż się spać możliwie wcześnie – nawet wypicie kilkunastu kaw nie doda Ci energii, jeśli będziesz spać zbyt krótko. Poza tym sen sprzyja wszelkiej regeneracji i krótko mówiąc, czyni nas piękniejszymi!

W dniu wielkiego wyjścia

Teraz nadszedł czas na przygotowania i ostatnie szlify. Makijaż, ułożenie fryzury, ale także odpowiedni posiłek – nie jedz zbyt ciężkich i tłustych potraw, aby nie czuć dyskomfortu, ale nie wychodź z pustym żołądkiem – szybko stracisz energię i prawdopodobnie jeszcze szybciej się upijesz. Skoro już mowa o alkoholu, to warto wspomnieć o pewnych dobrych nawykach. Po pierwsze, nie przesadzaj z alkoholem. Znaj swoje możliwości i nie pij ponad nie. Unikniesz dzięki temu potencjalnej wpadki na imprezie, a poza tym nie będziesz musiała zmagać się z kacem następnego dnia. Jeśli jeszcze nie masz alkomatu, to kup go i noś ze sobą na imprezy – pomoże Ci to kontrolować poziom alkoholu i powie, kiedy będziesz mogła bezpiecznie wsiąść za kierownicę. Jeśli masz alkomat, ale dawno o nim zapomniałaś, odkurz go i oddaj do serwisu – nie tylko naprawa alkomatów, ale także ich kalibracja sprawi, że wyniki pomiarów będą zawsze wiarygodne. – mówi ekspert z portalu http://www.kalibracja-alkomatu.pl/.

Teraz już pozostaje Ci tylko dobrze się bawić!