Jak dbać o zęby?

Z pewnością każdy z nas pragnie mieć doskonały uśmiech. Piękne zęby to marzenie bardzo wielu ludzi. Jednak nie wszyscy ludzie wiedzą, w jaki sposób dbać o swoje zęby. Zatem o czym powinniśmy pamiętać podczas ich pielęgnacji?

zeby

Odpowiednia pasta pielęgnacyjna

Jeżeli pragniemy mieć doskonały uśmiech, powinniśmy przede wszystkim używać odpowiednich produktów do ich czyszczenia. Warto pamiętać, iż śnieżnobiały uśmiech możemy uzyskać tylko i wyłącznie używając wybielających past do zębów. Dzięki zawartości specjalnych składników możliwe jest polerowanie naszego szkliwa i usunięcie różnego rodzaju przebarwień, które powstają między innymi na skutek picia mocnej herbaty lub kawy, a także z powodu palenia papierosów.

Ważne jest także używanie różnego rodzaju płynów do płukania ust. Dzięki nim nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu z naszej jamy ustnej, jednak również usuniemy płytkę nazębną, której nie zdołaliśmy doczyścić. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie w naszej jamie ustnej może pojawić się kamień, a także próchnica.

Właściwe nawyki

Niewiele osób ma świadomość, jednak jeśli chcemy zostać posiadaczami pięknego uśmiechu powinniśmy także wykształcić w sobie dobre nawyki. Warto pamiętać, iż nie wystarczy tylko systematyczne szczotkowanie swoich zębów.

Powinniśmy również zadbać o unikanie żucia gumy. Jest to często główny powód powstawania próchnicy w szczególności, gdy takie gumy zawierają duże ilości cukru. Warto pamiętać, iż dla wielu osób żucie gumy działa odstresowująco, jednak należy wiedzieć, aby nie robić tego przez wiele godzin, ponieważ nasza szczęka może nawet się zdeformować. Nie powinniśmy także podjadać oraz popijać słodkich napojów pomiędzy głównymi posiłkami, ponieważ to także może doprowadzić do odkładania się płytki nazębnej. Nie powinniśmy także szczotkować naszych zębów bezpośrednio po posiłku, szczególnie takim, który zawierał kwaśne produkty.

Zachowanie doskonałego wyglądu naszych zębów wbrew pozorom nie jest takie proste. Obecnie stomatologia jest bardzo rozwiniętą dziedziną medycyny i możemy naprawić wiele ubytków, jednak należy pamiętać, iż dobry dentysta zaleci nam, aby zapobiegać powstawaniu próchnicy, niż ją leczyć.