Jak dopasować biżuterię do kobiecego ciała?

Mylnym przeświadczeniem jest myśl, że zadaniem biżuterii jest jedynie zdobienie ciała. Po części to prawda, lecz z biegiem czasu zaczęła ona również maskować nasze niedoskonałości i zarazem podkreślać atuty. Odpowiednio dobrana biżuteria do ubioru bądź naszej sylwetki, pomoże ukryć to co nie chciane i uwydatnić to, co w nas najlepsze.

Kwestia figury

Problematyczną kwestią jest prawidłowy dobór biżuterii do figurki. Łatwo popełnić tutaj błąd bez znajomości podstawowych zasad, którymi kierują się styliści. Pierwszą zasadą są właściwe proporcje. Kobiety cechująca się drobną figurką powinny wybierać subtelne i niewielkie ozdoby, które będą uzupełniały ich figurkę. Kobiety „lepiej” zbudowane bez problemów mogą pozwolić sobie na większą biżuterię. Jednak zalecamy umiar. Nie wolno przesadzić z wielkością biżuterii. Nie powinna być zbyt masywna.

Wzrost jest bardzo istotny

Kolejną zasadą, którą podzielili się z nami specjaliści z BELLER jest skracanie zbyt długi, a wydłużanie zbyt krótki. O co właściwie chodzi? Przede wszystkim chodzi o wzrost Pań. Niskie kobiety powinny odpuścić sobie długie ozdoby, gdyż skracają one sylwetkę. Znacznie lepiej postawić na krótkie ozdoby, które uzupełnią Waszą sylwetkę. Długie ozdoby przy niskim wzroście świetnie sprawdzają się przy wydłużeniu konkretnych partycji ciała np. krótką szyję można optycznie poprawić stosując podłużne i cienkie kolczyki. To samo w drugą stronę. Długą szyję możemy wizualnie skrócić przy zastosowaniu krótkich naszyjników.

Pozostałe atuty

Ostatnią zasadą, którą omówimy jest uwidocznienie kobiecości. Posiadaczki małych biustów mogą wspomóc sobie stosując odpowiednio dobrane wisiorki. Długie wisiorki, sięgająca do rowka pomiędzy piersiami, mogą optycznie powiększyć je. Podobny efekt uda Wam się otrzymać stosując długie, a zarazem masywne korale. Również mamy radę dla kobiet, których figurom brakuje krągłości. Zastosujcie delikatną biżuterię w pastelowych barwach, a od razu zobaczycie niezwykły efekt.