Jak kształtują się ceny zabiegów estetycznych w Polsce i Europie

W dzisiejszych czasach kobiety bardzo mocno przykładają wagę do swojego wyglądu. Każda z pań pragnie czuć się pięknie i kobieco, jednak nie zawsze geny są przychylne.

Kompleksy to naturalne zjawisko w życiu każdego człowieka, lecz dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na to, aby wszystkie niedoskonałości mogły zostać poprawione. Największym kompleksem każdej kobiety jest zbyt mały lub zbyt duży rozmiar biustu. Operacje plastyczne tej części ciała należą do najczęstszych zabiegów.

Na czym polega operacja powiększania piersi?

Zabiegi polegające na powiększeniu biustu od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowanie. Panie, które są zainteresowane tego typu poprawą urody, mają do wyboru kilka wariantów, jednak największe rezultaty daje operacja wszczepienia implantów. Wbrew powszechnej opinii metoda ta wcale nie jest najdroższa. Do najstarszych sposobów powiększania biustu należy operacja chirurgiczna polegająca na wszczepieniu pod mięsień lub pod gruczoł mięśniowy implantów. Operacja ta zwana jest przez lekarzy augmentacją. Wszczepienie implantów ma za zadanie powiększyć kształt biustu i powiększyć jego rozmiar w zależności od preferencji pacjentki. Producenci najnowocześniejszych implantów piersi dają na nie zazwyczaj dożywotnią gwarancję. Wiele osób uważa, że jest to najdroższa metoda powiększania biustu, jednak powtarzanie zabiegów mniej inwazyjnych, które należy powtarzać co kilka lat, wydaje się najtańszą opcją, ponieważ jest to jednorazowy, dożywotni wydatek.

Od czego zależy cena operacji powiększania piersi?

W Polsce tego typu operacja to wydatek 8-16 tysięcy złotych w zależności od miejsca wykonywania zabiegu i prestiżu kliniki medycyny estetycznej. Na cenę wpływa kilka czynników:

Rodzaj i jakość implantów- implanty anatomiczne, czyli o kształcie łezki są zazwyczaj nieco droższe, niż implanty okrągłe. Cena zależy również od marki danego implantu. Amerykańskie firmy wytwarzają najdroższe, ale zarazem najlepsze implanty piersi. Na cenę nie wpływa rozmiar implantu.

Czas wykonywania zabiegu i wkład pracy- Zabieg powiększania biustu wykonywany jest przez lekarza chirurga plastycznego w asyście anestezjologa, pielęgniarki i asystentki. Operacja obywa się w znieczuleniu ogólnym. Po operacji konieczny jest pobyt w szpitalu przez okres 3 dni. Po tygodniu pacjenta zgłasza się na zdjęcie szwów. Dodatkowe koszty to również wizyta konsultacyjna i rehabilitacja pooperacyjna.

Jaki jest koszt powiększania biustu w kraju i za granicą?

Zabieg operacji powiększenia piersi w Polsce to średnio 13 tysięcy złotych. W zależności od województwa i sławy chirurga plastycznego cena ta może się zmieniać. Według powszechnej opinii najniższe ceny są w województwie łódzkim i podkarpackim, gdzie za zabieg pacjentki zapłacą około 8-10 tyś. zł. W cenę takiego zabiegu wlicza się jakość implantów, wkład pracy lekarza oraz pobyt w klinice po operacji. Najdroższe zabiegi wykonywane są w stolicy, czyli w Warszawie. Tutaj zapłacić będziemy musieli nawet 17 tyś zł. Warto zauważyć, że ceny w Polsce nie są aż tak wygórowane, jak w innych krajach Unii Europejskiej. Jak więc wypada ranking?

Oto średnie kwoty za wykonanie operacji powiększania piersi w poszczególnych krajach:

Austria- 17 763 zł

Chorwacja- 14 296 zł

Estonia- 13 165 zł

Francja- 17 867 zł

Hiszpania- 18 808 zł

Niemcy- 22 098 zł

Republika Czeska- 9 465 zł

Rumunia- 12 260 zł

Słowacja- 6 849 zł

Węgry- 6 503 zł

Wielka Brytania- 20 956 zł

oraz Polska- 13 479 zł

Gdzie więc wykonać zabieg?

Jak widać, ceny w Polsce nie są tak wygórowane, jak w przypadku innych państw Unii Europejskiej. Wielka Brytania i Niemcy to państwa, w których za tego typu zabieg będziemy musieli zapłacić niemal dwukrotnie więcej, niż w polskich klinikach. Najtańsze operacje wykonywane są w Czechach, Słowacji i Węgrzech. Wiele polek, decyduje się na wykonanie zabiegu właśnie w tych krajach, ze względu na bardzo atrakcyjne ceny i dobre kwalifikacje chirurgów plastycznych. Decydując się na tak radykalną zmianę w życiu, należy podjąć świadomą i odpowiedzialną decyzję. Nie warto przepłacać, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba koniecznie zapoznać się z ofertą, czyli rodzajem proponowanych implantów oraz tym, czy cena uwzględnia pobyt w szpitalu. Nie można zapomnieć o możliwości ukrytych kosztów w postaci odpłatnej wizyty konsultacyjnej, czy ewentualnej rehabilitacji pooperacyjnej. W Polsce wiedza i doświadczenie lekarzy jest bardzo duże, jednak nie można odrzucać opcji wykonania zabiegu, nieco taniej, w innych krajach. Bardzo często wygórowane ceny w Polsce spowodowane są reklamą zamieszczoną w internecie, czy prasie. Klinika medycyny estetycznej w ten sposób buduje swoją renomę i zyskuje nowych klientów. Nie należy zakładać, że zabieg wykonany za granicą będzie wykonany gorzej, niż w kraju. Przed operacją bardzo ważne jest nastawienie pozytywne nastawienie psychiczne, które pomoże kobiecie szybciej dojść do pełni sił po operacji. Wiele kobiet dzieli się swoimi spostrzeżeniami w internecie na forach internetowych, dzięki czemu istnieje możliwość poznania opinii innych pacjentek o danej klinice medycyny estetycznej.