Jak stworzyć piękne loki na długich włosach?

Loki nigdy nie wychodzą z mody. Z każdym sezonem powracają w nowych, zaskakujących formach. Niezależnie od tego, czy chodzi o bujne sprężyny, czy miękkie fale, zawsze dodają fryzurze objętości i sprawiają, że wygląda romantycznie i elegancko. Większość kobiet posiada włosy o strukturze mieszanej (ani całkowicie prostej, ani kręconej), dlatego korzystają ze sprawdzonych sposobów stylizacyjnych. Jak uzyskać piękny skręt na długich kosmykach?

Wśród pomysłów na zakręcenie włosów znajdziemy zarówno domowe metody, jak i szybkie sposoby z użyciem profesjonalnego sprzętu. Do pierwszej kategorii należy m.in. kręcenie na wsuwki. Ten trik stylizacyjny stosowały nasze babcie, jednak do dzisiaj nie stracił na efektywności. Na początku nakładamy piankę na całej długości suchych włosów, a następnie dzielimy je na trzy części (dwie boczne, jedną dolną). Następnie należy nawijać włosy na palec wskazujący, zaczynając od dolnej części – od nasady, aż po końce. Zwinięte w kształt pierścionków kosmyki spinamy wsuwkami. Później należy zostawić włosy do naturalnego wyschnięcia (na około 40-50 minut) lub posłużyć się suszarką.

Po ściągnięciu wsuwek uzyskamy delikatne fale lub drobne loczki (zależnie od wielkości utworzonych „pierścionków”). Jeżeli nasze kosmyki są całkowicie proste, podobny efekt osiągniemy, stosując grube papiloty z pianki lub duże wałki. Aby uzyskać odpowiedni rezultat, przed ich nałożeniem lekko zwilż kosmyki wodą. Pamiętaj, że im więcej papilotów, tym więcej drobnych loczków – im mniej, tym większa szansa na naturalne fale. Po ściągnięciu wałków (najlepiej po całej nocy) nie należy rozczesywać włosów, a zamiast tego lekko roztrzepać je palcami. Aby przedłużyć ich trwałość, należy spryskać całość lakierem.

Stylizacja na gorąco dla wyjątkowej trwałości

Jeżeli chcesz zrezygnować ze stosowania pianki lub lakieru, np. ze względu na włosy z tendencją do przetłuszczania się, najlepszym sposobem będzie użycie odpowiedniej lokówki lub suszarko-lokówki. Poza nimi, mamy do wyboru również falownice i karbownice, które pozwalają na uzyskanie efektu załamanej fali. W stylizacji na gorąco znaczenie ma przede wszystkim jakość sprzętu. Im lepsza, tym mniejsze ryzyko przesuszenia i osłabienia kondycji włosów. Dlatego lokówki do włosów najlepiej wybierać z oferty dobrych sklepów fryzjerskich.

Przy wyborze lokówki należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na jej średnicę. Do 20 mm uzyskamy cienkie, drobne loki, za to w modelach powyżej 30 mm rezultatem będą grube fale. Inną metodą z użyciem profesjonalnego sprzętu są termoloki, czyli nowoczesna wersja wałków. Dzięki nim szybko stworzymy lśniące, hollywoodzkie fale. Zarówno lokówki, jak i termoloki, oferuje internetowy sklep Profryzjer, w którym zaopatrzysz się również w inne profesjonalne kosmetyki i sprzęt do stylizacji fryzur. Pamiętaj, że najważniejsze przy kręceniu loków jest robienie tego na lekko wilgotnych, ale nie całkowicie mokrych włosach oraz stosowanie preparatów utrwalających w postaci lakieru lub pianki.