Jak wybrać dobry gorset

Rodzaje gorsetów
Jeżeli pierwszy raz kupujemy gorset, najbezpieczniej będzie wybrać model tradycyjny – nadaje się on dla każdej sylwetki i wzrostu. Wyższym Paniom poleca się modele długie – optycznie potrafią one wyszczuplić biodra i talię, ale jednocześnie „skracają”, więc niskie kobiety nie będą w nich wyglądać korzystnie. Producenci oferują także modele krótsze niż tradycyjne, które będą się idealnie nadawać właśnie dla niższych Pań. Powyższe rodzaje gorsetów należą do typu overburst, czyli zasłaniających biust. Oznacza to, że nie potrzebujemy do nich biustonosza. Świetnie sprawdzą się pod wieczorowe suknie, spowodują, że wyrównają się ewentualne fałdki na biodrach, czy w talii. Są także gorsety underburst, warto wśród nich wskazać typ waspie, który faktycznie pomaga uzyskać tak zwaną talię osy, raczej jednak jest polecany szczupłym Paniom. Najłatwiej będzie nam dobrać gorset tradycyjny, tym bardziej, że to właśnie w takim kroju producenci szyją najwięcej modeli. Underburst to gorset, który będzie idealnie nadawał się pod krótkie, głęboko wcięte sukienki z wąską talią.
Bardzo dużą możliwość wyboru dają gorsety Li Parie. Na stronie producenta dostępne są modele nadające się na różne okazje, także pasujące pod suknię ślubną czy wieczorową.

 gorsety liparie

Jak dobrać rozmiar
Niełatwo jest dopasować nieraz gorset do sylwetki. Szczególnie, jeżeli po raz pierwszy decydujemy się na jego zakup. Po pierwsze, przy gorsetach typu overburst warto zwrócić uwagę na kształt „góry” gorsetu. Te bardziej wycięte w kształt serca będą odpowiednie dla kobiet o pełniejszym biuście.
Rozmiary gorsetów podawane są w calach. I tyle, ile wynosi rozmiar gorsetu, będzie miał sam gorset po maksymalnym zasznurowaniu. Zawsze powinno wybierać się taki rozmiar, który jest od 4 do 5 cali mniejszy niż faktycznie wynosi obwód talii – gorset ma przecież wyszczuplać optycznie. Jeżeli w pomiarach okaże się, że wpasowujemy się idealnie pośrodku dwóch rozmiarów, decydujmy się na rozmiar większy.

Pamiętajmy – o ile co prawda na początku potrzeba troszkę czasu, żeby przyzwyczaić się do noszenia gorsetu, nie możemy się w nim czuć niekomfortowo ani tracić oddechu!