Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Wykonanie paznokci hybrydowych jest bardzo proste. Cała czynność składa się z kilku kroków. Bez problemu się tego nauczysz. Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy da Ci nie tylko bardzo ładny wygląd paznokci, ale też trwałość koloru i zdobienia. Dowiedz się, jak wykorzystać lakiery hybrydowe i co zrobić, by efekt był jak najlepszy.

manicure

1. Przygotowanie paznokcie

Manicurzystka na początku przygotowuje płytkę paznokciową. Jeżeli jest na niej stary lakier, delikatnie spiłowuje jego wierzchnią warstwę, moczy bezpyłowe waciki w płynie do usuwania hybrydy, zawija w nie paznokcie i zakłada na palce specjalne klipsy. Przez kilka minut paznokcie „odmaczają się”, a następnie zeskrobuje się z nich lakier przy pomocy specjalnego radełka. Później płytkę należy delikatnie zmatowić przy pomocy pilnika, nadać jej oczekiwany kształt i odtłuszczyć.

2. Malowanie kolorem podkładowym

Na tak przygotowaną płytkę nakładamy bazę i utwardzamy ją w lampie przez ok. jedną minutę. Na bazę kładziemy kolor podkładowy. Nie jest to konieczne, ale przy kolorach prześwitujących można pod spód nałożyć biały lub cielisty kolor. Lakier podkładowy również utwardzamy.

3. Malowanie właściwym kolorem

Teraz przechodzimy do malowania właściwym kolorem. W przypadku lakierów mocno napigmentowanych lub wtedy, gdy chcemy uzyskać mniej intensywny efekt, wystarczy jedna warstwa. W większości przypadków stosuje się jednak 2 warstwy i każdą z nich utwardza w lampie przez około minutę.

4. Wykańczanie

Na koniec nakładamy na paznokcie top coat i również go utwardzamy. Jeżeli chcemy wykonać na paznokciach stempelki, należy je odcisnąć przed nałożeniem topa. Topy można kupić w wersji matowej lub błyszczącej, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Przed nałożeniem topa możemy też nakleić na paznokcie naklejki lub cyrkonie. Top oczywiście również utwardzamy w lampie. Na zakończenie przemywamy paznokcie bezpyłkowym wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym.

Manicure jest gotowy i możemy się nim cieszyć nawet przez kilka tygodni. Nowy lakier należy nałożyć zazwyczaj po 2 do 3 tygodni, gdyż wtedy zaczyna być widoczny odrost. Wiele dziewczyn po kilku udanych próbach wykonania paznokci hybrydowych udaje się na kurs stylizacji paznokci (np. http://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-premium) aby rozszerzyć swoje umiejętności.