Kilka sposobów na przechowywanie ubrań

Piękne suknie, spódnice, garnitury czy mniej formalne ubiory na wszelkie okazje to duma nie jednej osoby. Bogata garderoba pozwala na szybkie odnalezienie niezbędnych rzeczy, praktycznie na każdą okazję. Jednak kiedy podchodzisz do szafy, próbujesz odnaleźć swoją ulubioną bluzkę znów okazuje się, że jest wygnieciona, pozaciągana, a Ty kolejny raz nie masz czasu jej prasować i musisz założyć coś innego? Niestety nawet największa ilość ubrań, jeśli są wygniecione, pozaciągane i wyglądają nieestetycznie nie uratuje nas przed miodową wpadką. Radą na to, aby zawsze mieć dobrze wyglądające ubrania i więcej czasu, są odpowiednie sposoby ich przechowywania.

polwo

Ubiory formalne, czyli dbaj o elegancję

Posiadasz znaczną kolekcję szykownych bluzek, eleganckich spódnic i wieczorowych sukienek? Jeśli tak, to czas zainwestować w porządne wieszaki na ubrania. Pozwolą one na łatwe i wygodne przechowywanie eleganckich ubiorów. Rzeczy z drogich materiałów zazwyczaj są dobrej jakości, jednak i one, źle przechowywane, szybko się niszczą i tracą swój profesjonalny wygląd. Jeśli chcesz cieszyć się długi czas wyprasowanymi ubraniami, które w każdej chwili będą gotowe do włożenia zadbaj o to, aby każda bluzka czy sukienka wisiała na oddzielnym wieszaku, dzięki temu łatwo znajdziesz to czego potrzebujesz i jednocześnie zminimalizujesz ilość prasowania. Firma Polwo produkuje specjalne wieszaki do spódnic, czy spodni, które posiadają wygodne klamry, dzięki którym ubrania nie tracą swojego kroju. W ofercie firmy znajdziemy kilkanaście modeli każdego typu wieszaków od bluzkowych, przez te przeznaczone dla sukienek czy garniturów, dostosowane do materiałów z jakich wykonane są ubrania oraz do wielkości ubrań. Najcenniejsze ubrania warto chować w specjalne pokrowce, które zapobiegają osiadaniu kurzu, zabrudzeniom i zagnieceniom, tak przechowywane posłużą przez lata. Ubrania rozwieszone na wieszakach chowamy do zamykanej szafy lub garderoby, a jeśli mamy w mieszkaniu mało miejsca wystarczy jedynie sam stelaż lub stojak, który pomoże w tymczasowym przechowywaniu ubrań.

Ubrania codzienne, czyli najważniejsze pod ręką

Niektóre ubrania nie wymagają specjalnych pokrowców czy wieszaków, jednak mimo wszystko warto poświecić chwilę czasu na dobre rozplanowanie ich w szafach i komodach. Jeansy i spodnie, które się nie mną można złożyć i schować do szafki. Jeśli często wybierasz tego typu spodnie miej je w szafce, do której masz najłatwiejszy dostęp. Podobnie z bluzkami, te które nie ulegają mięciu można położyć w stosach na półeczkach, jednak na ulubione T- shirty lub bluzki z mnących materiałów poszukaj odpowiednich wieszaków, szkoda by się szybko zniszczyły. Wieszaki powinny pasować rozmiarem do ubrania, nie mogą go zniekształcać, ani powodować nieestetycznych wybrzuszeń. Wieszaki Polwo są specjalnie dobierane do wielości danej rzeczy, modelu i kroju. W przypadku płaszczy, kurtek i narzutek lepiej zainwestować we wzmocnione, specjalne wieszaki do okryć wierzchnich. Zwykłe mogą nie wytrzymać ciężkiego ubrania i spowodować jego zniekształcanie. Bieliznę i skarpetki przed umieszczeniem w komodzie lub szafie najlepiej popakować do osobnych pojemników lub koszy, które można ustawić na półkach, w ten sposób bielizna zawsze będzie na swoim miejscu, nie będziemy mieć problemów z jej zlokalizowaniem, ani sprzątaniem. Odpowiednio przechowywane ubrania dają gwarancję ich długiej żywotności w niezmienionym stanie oraz czas na przedłużone wylegiwanie się w łóżku niż ponowne, poranne prasowanie.