Koloryzacja włosów na brąz z Garnier krok po kroku!

Farbowanie włosów w domu często uchodzi za wymagające doświadczenia. Tym samym kobiety, które nie posiadają go w zakresie fryzjerstwa wolą zaufać fryzjerom, udając się do salonu fryzjerskiego. Niestety czasami nawet wtedy nie są zadowolone z efektu koloryzacji. Dlatego też marka Garnier stworzyła farby Olia, których zastosowanie nie wymaga dużego doświadczenia, by efekt był zadowalający. W artykule znajdziesz wskazówki, jak profesjonalnie krok po kroku pofarbować włosy na brąz we własnym domu!

Postaw na brąz!

Brązowe włosy to jeden z najbardziej pożądanych odcieni. Dobrze dobrany odcień wygląda naturalnie, jednocześnie dodając egzotyczności urodzie. Jest tak wiele różnorodnych barw koloru brąz, że nie możesz powiedzieć, że Tobie ten odcień nie pasuje. Jeżeli masz delikatną urodę, czyli jasne oczy i karnację – postaw na subtelny brąz, możesz wybrać wpadający w blond lub wzbogacony w refleksy niczym muśnięcia promieni słonecznych. Przy ciemnej skórze i oczach doskonale prezentuje się intensywny kasztanowy lub czekoladowy brąz.

Wybierz sprawdzoną farbę do włosów!

Farbowanie włosów powinno być przemyślane nie tylko pod kątem koloru, na jaki się decydujesz, ale także pod względem produktu, czyli farby, jaką zastosujesz. Jej jakość ma ogromne znaczenie i wpływ na efekt końcowy koloru na włosach. To dlatego należy wybierać farby sprawdzone, aby nie rozczarować się tym, że uzyskany odcień na włosach odbiega od tego widniejącego na opakowaniu produktu. Równie ważnym aspektem w wyborze farby jest zwrócenie uwagi na to, czy umożliwi ona jej samodzielne wykorzystanie w domu. Mowa tutaj o dobrze opracowanej instrukcji koloryzacji, zawartej w produkcie oraz obecności niezbędnych do tego akcesoriów. Zarówno wysoką jakość farby, jak i szczegółowy opis farbowania i potrzebne do tego akcesoria zawiera farba do włosów brąz Garnier. Decydując się na nią nie musisz obawiać się niepowodzeń na skutek nieudanej koloryzacji.

thought-1088647_640

Farbowanie włosów na brąz krok po kroku

  1. Zanim rozpoczniesz właściwą koloryzację, znajdź odcień farby, który będzie dla Ciebie idealny. Możesz zrobić to w łatwy sposób, bazując na 5 krokach wyboru odcienia, które w postaci aplikacji  znajdziesz na stronie marki Garnier. Ujmując je w skrócie – określ, jaki efekt chcesz uzyskać; czy masz potrzebę ukrycia siwych włosów; jaki masz naturalny kolor włosów, czy wcześniej farbowałaś włosy.
  2. Podczas gdy wybrałaś już swój kolor, czas przejść do dalszych kroków. Zanim nastąpi właściwe farbowanie, wykonaj tzw. próbę uczuleniową. Mimo, że farba Garnier jest bezpieczna, to na każdego wykazuje inny wpływ. Jeżeli nosisz kolczyki, zdejmij je i przy pomocy wacika nałóż niewielką ilość farby tuż za uchem. Próbę tą wykonaj na 48h przed koloryzacją. Jeżeli po upływie tego czasu nie zauważysz zmian w postaci swędzenia lub rumienia/zaczerwienienia, śmiało możesz przystąpić do farbowania.
  3. Wyłóż wszystkie elementy, znajdujące się w opakowaniu – krem utleniający, krem koloryzujący, odżywkę, pędzelek, rękawiczki, a dodatkowo przygotuj miseczkę i ręcznik.
  4. Ręcznik połóż na ramiona, by ochronić ubranie przed ewentualnym poplamieniem i załóż rękawiczki.
  5. Do miseczki wlej krem koloryzujący i krem utleniający. Dokładnie je wymieszaj przy pomocy pędzelka.
  6. Czas na aplikację farby. Nakładaj ją na suche przed myciem. Zacznij od odrostów, przekładaj pasma od nasady tak, by farba była równomiernie położona. Dopiero w następnej kolejności rozprowadź produkt na długości całych włosów. Czynność tą wykonaj dokładnie i starannie, aby farba równomiernie pokryła wszystkie włosy.
  7. Farbę pozostaw na włosach na 30 minut. Jest to wymagany czas do tego, aby uzyskany kolor był zgodny z tym na opakowaniu.
  8. Po upływie 30 minut spłucz włosy i zaaplikuj odżywkę.
  9. Umyj włosy, tak jak robisz to zazwyczaj.
  10. GOTOWE!