Kuracja odchudzająca dostępna w Warszawie również latem? Kriolipoliza!

Jednym z mitów dotyczących gabinetów kosmetycznych jest to, że latem nie można w nich wykonywać kuracji wyszczuplających. Duże nasłonecznienie stanowi przeciwwskazanie do przeprowadzenia niektórych zabiegów, lecz nie wszystkich. Doskonałym tego przykładem jest zaś metoda polegająca na schładzaniu komórek tłuszczowych, którą stosuje się w salonach na terenie Warszawy – kriolipoliza.

Wielu osobom wydaje się, że środek lata to zbyt późny moment na rozpoczęcie walki ze zbędnymi kilogramami. Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości jest tak, że również w tym okresie można zarówno przejść na zdrowy tryb życia, jak i skorzystać z zabiegu wyszczuplającego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Rezultaty lekkostrawnej diety oraz wzmożonej aktywności fizycznej spotęguje m.in. kriolipoliza. Warszawa to zaś dogodna lokalizacja, w której można bez problemu skorzystać ze wspomnianej kuracji.

Beautiful young sexy woman with long blonde hair with natural make-up wearing Sweater sun tan body skin pure natural sitting next to window model with clothing catalog spring collection fashion style

Beautiful young sexy woman with long blonde hair with natural make-up wearing Sweater sun tan body skin pure natural sitting next to window model with clothing catalog spring collection fashion style

Czym charakteryzuje się kriolipoliza?

Kriolipoliza jest bezinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej, zalegającej w poszczególnych partiach ciała, np. w okolicach ud, pośladków, brzucha, ramion bądź bryczesów. Kuracja ma dość nietypowy przebieg, gdyż polega na chłodzeniu wybranych obszarów. I co najważniejsze, niska temperatura, wytwarzana przez urządzenie do kriolipolizy, niszczy tylko komórki tłuszczowe. Inne tkanki i narządy, m.in. skóra, mięśnie i nerwy, nie są narażone na żadne niepożądane działanie. Zawierają one bowiem komórki o niewielkiej zawartości tłuszczu.

Rezultatem mrożenia jest uwolnienie lipidów z komórek tłuszczowych i przetransportowanie ich przez układ limfatyczny. Ponadto, schłodzone adipocyty są wydalane z organizmu, co skutkuje stopniowym zredukowaniem zbędnych centymetrów. Zazwyczaj proces ten trwa od około 2 do 6 tygodni.

Warto podkreślić, że w przypadku tej metody skuteczność całej kuracji zależy w dużej mierze od temperatury, do której będzie można schłodzić wybraną partię ciała. A kriolipoliza wykonywana w Warszawie wyróżnia się pod tym względem w sposób szczególny. Niektóre gabinety korzystają bowiem z nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na zmrożenie komórek tłuszczowych nawet do -14 stopni Celsjusza.

Skuteczny i bezpieczny zabieg, ale nie dla każdego

Ogromną zaletą kriolipolizy jest fakt, że kuracja wyklucza przekroczenie bariery skóry. W związku z tym, wykonanie zabiegu nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji lub urlopu. Należy jednak pamiętać o tym, że chociaż jest to skuteczna i nieinwazyjna metoda walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. Innymi słowy, istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia kriolipolizy. Wśród głównych przeszkód znajdują się m.in. choroby nowotworowe, rozrusznik serca, infekcje, zainstalowane przenośne urządzenie do EKG, zaawansowana cukrzyca, epilepsja, choroby krwi czy też miejscowe stany zapalne. Ponadto, mroźna kuracja odchudzająca nie jest dostępna dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jakie zalecenia towarzyszą tej kuracji?

Decydując się na jakąkolwiek kurację wyszczuplającą, nie można zapomnieć o tym, że same wizyty w gabinecie kosmetycznym to jedynie połowa sukcesu. Zabiegi odchudzające powinny być przede wszystkim uzupełnieniem zdrowego trybu życia. W przypadku kriolipolizy oferowanej w Warszawie również zaleca się wdrożenie lekkostrawnej diety oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Rezultaty mrożenia komórek tłuszczowych zostaną dodatkowo spotęgowane za sprawą picia dużej ilości wody – przyspieszy to utratę zbędnych kilogramów.

Co więcej, po wykonaniu zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli, sauny oraz solarium. Niewskazane jest także korzystanie z innych kuracji wyszczuplających, zwłaszcza tych opartych na wykorzystaniu ciepła. Może się to skończyć zbyt dużym obciążeniem organizmu i efektami odwrotnymi od pożądanych.

Więcej na temat kriolipolizy przeczytasz w artykule:

Kriolipoliza – bezinwazyjna metoda redukowania tkanki tłuszczowej