Marzysz o zdrowych i lśniących zębach?

Dokładne szczotkowanie, staranne płukanie, specjalne produkty wybielające i inne cuda. Wydaje Ci się, że zrobiłaś już wszystko, żeby odzyskać biel zębów, tymczasem one nadal nie są lśniące jak u modelek w reklamach? Zamiast poszukiwać coraz nowszych zabiegów, wróć do codziennej pielęgnacji i na niej się skup. Zacznij od wyboru najlepszej pasty do zębów.

Nierzadko poszukujemy cudownych produktów wybielających, a zapominamy o codziennej pielęgnacji, która ma kluczowy wpływ na kondycję i wygląd naszych zębów. Wybór odpowiedniej, dobranej do indywidualnych potrzeb, szczoteczki i najlepszej pasty do zębów to podstawa dla utrzymania zdrowia jamy ustnej, a co za tym idzie, odzyskania naturalnej bieli zębów.

bialy-usmiech

Hollywoodzki uśmiech?

W reklamach i na plakatach oglądamy modelki, które czarują nas pięknym, białym uzębieniem. Nic dziwnego, że zaczynamy o takim hollywoodzkim uśmiechu marzyć. Trzeba jednak wziąć poprawkę. Programy do obróbki zdjęć potrafią zdziałać cuda i pewnie niejednokrotnie biel zębów jest wyłącznie wynikiem pracy dobrego grafika komputerowego.

Jeśli jednak chcesz cieszyć się pięknym uzębieniem, zachwycający efekt możesz uzyskać nawet w domu. Producenci stale ulepszają swoje produkty i oferują coraz bardziej zaawansowane pasty, które każdego dnia pomagają przywracać naturalną biel. Wystarczy się tylko przyłożyć do wyboru najlepszej pasty do zębów.

Najlepsza pasta do zębów, czyli jaka?

Czym powinna wyróżniać się najlepsza pasta do zębów? Powinna być przede wszystkim dostosowana do indywidualnych potrzeb. Nowoczesne produkty upiększają, wzmacniają i leczą. Dzięki nim możemy wybielić nasze zęby, zlikwidować przebarwienia, ale również wyleczyć nadwrażliwość. Najlepsze pasty do zębów zawierają w swoim składzie środki, które ścierają płytkę nazębną i polerują, czyli krzemionkę, sole glinu lub węglan wapnia oraz składniki hamujące mineralizację płytki, między innymi pirofosforany.

Pasty do zębów na wszystkie problemy jamy ustnej

Na sklepowych półkach znajdziemy szeroką gamę produktów do pielęgnacji jamy ustnej, w tym duży wybór past. W ofercie są pasty do zębów zapobiegające próchnicy ze związkami fluoru lub ksylitolem, dla osób cierpiących na nadwrażliwość – uszczelniające np. z aminofluorkiem i uśmierzające ból z azotanem potasu.

Jeśli doskwierają Ci zaczerwienione i krwawiące dziąsła, najlepszą pastą do zębów będzie ta zawierająca substancje odkażające, przeciwbakteryjne (rumianek, arnika) i przyspieszające proces gojenia (alantoina). Warto również zwrócić uwagę na składniki ograniczające odkładanie się płytki nazębnej, np. triclosan. Dla tych, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na świeży oddech, powstają pasty zawierające specjalne związki eliminujące bakterie odpowiedzialne za przykry zapach z ust. Do większości past dodawane są aromatyczne olejki, które zapewniają uczucie świeżości.

Osoby, które marzą o hollywoodzkim uśmiechu powinny wybierać pasty z krzemionką, pirofosforanami czy nadtlenkiem wodoru. Warto jednak pamiętać, że najlepsza pasta do zębów delikatnie i skutecznie ściera osad, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Czołowi producenci dbają o to, by ich produkty były bezpieczne i przynosiły szybkie efekty.