Materiał na zasłony – jak wybrać?

Zasłony to nie tylko element dekoracyjny wnętrza. Są wykorzystywane między innymi po to, aby wyciemnić pomieszczenie. Kluczową kwestią w dopasowaniu zasłon do wnętrza jest wybór odpowiedniego materiału na zasłony. Jak więc wybrać ten odpowiedni?

Jak wybrać materiał na zasłony?

Zasłony muszą pasować do wystroju pomieszczenia. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie w aranżacji wnętrz odgrywają właśnie dodatki, a w tym zasłony i firany. Nieodpowiednio dobrana zasłona może całą aranżację wnętrza przytłoczyć, albo sprawić, że całość prezentować się będzie wręcz kiczowato i bez smaku. Wybierając materiał na zasłony, dobrać trzeba odpowiedni jego rodzaj, kolor i wielkość. Znaczenie ma również jakość tkaniny. Na rynku dostępne są różne rodzaje materiałów zasłonowych. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy taftę, welur, żakard, szyfon, woal, tiul, atłas, satynę. Rodzaj tkaniny dobrać trzeba do aranżacji – i tak na przykład jeżeli wybieramy zasłony do jasnego i „lekkiego” wnętrza, lepiej dobrać delikatny materiał jak na przykład szyfon. Z kolei jeżeli potrzebujemy zasłon do ekskluzywnego wnętrza z masywnymi eleganckimi meblami w ciemnym wybarwieniu, to z powodzeniem zawiesić tam możemy zasłony welurowe.

Dobór rodzaju tkaniny nie jest prosty i trzeba temu poświęcić sporo czasu. Pamiętajmy także o tym, żeby kupić odpowiednią wielkość materiału. Tkanina na zasłony powinna mieć szerokość nie mniejszą aniżeli dwie szerokości okna – to bardzo ważne, ponieważ tylko taka wielkość będzie dobrze się prezentować po zsunięciu. Pamiętajmy również o tym, że każdy materiał na zasłony musi być jeszcze przed uszyciem poddany dekatyzacji – taki proces zapobiega późniejszemu zbieganiu się zasłon.

Ważna jest jakość

Bardzo ważną kwestią przy wyborze materiału na zasłony jest jego jakość. Zasłony z solidnych materiałów wytrzymają wiele lat bez żadnych uszkodzeń, nie zniszczą się nawet po wielokrotnym praniu, no i zawsze będą się prezentować bardzo elegancko. Kupując materiały na zasłony najlepiej wybrać tkaniny marki Rad-Pol, która już od wielu lat dostarcza klientom szeroki wybór materiałów zasłonowych, jak również obiciowych i dekoracyjnych. W ofercie Rad-Pol dostępne są między innymi welur, satyna, żakard i wiele innych. Jakość tych tkanin widać już na pierwszy rzut oka. Zasłony uszyte z tak ekskluzywnych materiałów będą dla każdego wnętrza wspaniałą dekoracją. Ponadto w każdym salonie Rad-Pol klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc w doborze materiałów, które będą idealnie dopasowane do określonego pomieszczenia oraz aranżacji. Jest to więc olbrzymia wygoda i pomoc, ponieważ dopasowanie odpowiednich tkanin bywa nie lada wyzwaniem. Kolekcję przepięknych materiałów zasłonowych Rad-Pol obejrzeć można na stronie internetowej http://www.rad-pol.com.pl/oferta/tkaniny/tkaniny-/zaslonowe.html.