Modne kalosze na zimowe i wiosenne roztopy

Tegoroczna zima to przede wszystkim znaczne różnice temperatur oraz wahania pogodowe pomiędzy mrozem i cieplejszymi dniami skutkującymi okresowymi roztopami. Tego rodzaju aura – podobnie, jak typowe wiosenne roztopy – oznacza bardzo często niejakie problemy z doborem właściwego, nieprzemakalnego obuwia, bowiem nawet impregnowane kozaki mogą niekiedy przemoknąć. Dlatego też coraz więcej osób szuka idealnego rozwiązania kwestii funkcjonalnego i nieprzemakalnego w pełni obuwia.

 

Typowe, całkowicie nieprzemakalne buty to popularne od kilku dobrych lat kalosze, których status ewoluował ze zwykłych butów noszonych do lasu czy podczas ulewy aż do modnego, prezentowanego na ulicach, interesująco zaprojektowanego obuwia.

Liczące się na rynku obuwniczym marki bardzo często rozszerzają swą ofertę o kalosze, dzięki czemu każda osoba może wybrać wysokiej jakości gumowane obuwie dostosowane do swoich potrzeb.

Kolorowe kalosze za kostkę

Alternatywą długich kaloszy są krótkie, sięgające nieco poza kostkę modele kaloszy wyróżniające się interesującą kolorystyką oraz wzornictwem. Tego rodzaju buty również wykonane są z wysokiej jakości materiału syntetycznego zapewniającego wysoką funkcjonalność i całkowicie chroniącego stopę przed przemoczeniem.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju kaloszy jest znaczny wybór kolorów i wzorów, dzięki któremu cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród nastolatek, oraz młodych, modnych kobiet. Obok kaloszy zdobionych motywem gwiazdek czy dwukolorowej kratki, występują modele z czarnej, lakierowanej gumy z dodatkiem matowych czarnych lub brązowych wstawek. Wybrane modele wyposażone są dodatkowo w sprzączki lub zamki błyskawiczne ułatwiające zakładanie, a jednocześnie pełniące funkcję zdobniczą.

Tego rodzaju, krótkie kalosze zwykle zestawia się ze spodniami, nieco rzadziej legginsami, niemniej jednak niektóre modele można z powodzeniem zestawiać z odpowiednio dobraną spódnicą tworząc interesującą, modną kompozycję.

Funkcjonalne kalosze sięgające do kolan

Na światowym rynku obuwniczym od wielu już lat prym wiodą buty Tommy Hilfiger. Marka ta posiada w ofercie szeroki wachlarz różnego rodzaju obuwia, w tym interesujący wybór kaloszy wykonanych z wysokiej jakości materiałów takich jak tutaj https://lamoda.pl/katalog/buty/tommy-hilfiger-m

Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim wysokie, sięgające do kolan kalosze zapinane z boku na zamek błyskawiczny. Wykonane z materiału syntetycznego chroniącego przed zimnem oraz wilgocią kalosze wyróżniają się wysoką estetyką wykonania, bowiem składają się z czarnej, lakierowanej skóry łączonej ze specjalnym rodzajem materiału miękko układającym się na nodze. Zamek błyskawiczny znajdujący się na całej długości zewnętrznej części buta ułatwia zakładanie, a jednocześnie pełni funkcję zdobniczą.

feet in rubber boots rain puddle city

Tego rodzaju, elegancko prezentujące się kalosze można nosić zarówno w zestawieniu ze spodniami, spódnicą, jak również legginsami. Wybierając długie do kolan, zapinane na zamek błyskawiczny kalosze warto zwrócić uwagę na to, by nie opinały się za mocno na łydce, w związku z czym niekiedy warto zdecydować się na kalosze o pół numeru lub cały numer większe od numeracji noszonych zwykle butów.