Najlepsze drewniane instrumenty dla dzieci

Dzieci uwielbiają muzykę. Lubią przy niej tańczyć, lubią śpiewać i kochają grać! Jeszcze jako bobasy z radością potrząsają grzechotkami i z zapałem dmuchają w każdy gwizdek. Wszystko, co wydaje dźwięki jest dla nich fascynujące. Ogromna radość pojawia się wówczas, gdy  dźwięki te zaczynają układać się w muzykę.

Nie od dziś wiadomo, że muzyka świetnie wpływa na rozwój dzieci. Słuchanie uwrażliwia je na piękno, granie z kolei kształtuje kreatywność, rozwija słuch i zdolności motoryczne. Jeśli szukasz idealnego prezentu dla malucha, postaw na drewniane instrumenty. To świetne artystyczne zabawki, która posiadają dla dzieci walory twórcze, jak również kulturowe.

Drewniane instrumenty to najlepszy pomysł, aby wprowadzić malucha w świat muzyki. Samodzielna nauka gry na pianinku czy bębenku przysporzy dziecku wiele radości, ale jeszcze więcej frajdy sprawi mu wspólne muzykowanie z rodzicami.

Pamiętaj, że instrumenty wykonane z drewna to gwarancja dobrej jakości. Dźwięki, jakie wydają, są bardzo przyjemne i delikatne, a drewniany materiał zapewnia trwałość i bezpieczeństwo. Ponadto, instrumenty dla dzieci są wygodne i łatwe w użyciu, czyli bezwzględnie dostosowane do potrzeb najmłodszych muzykantów. Do zabawy i grania zachęcają też barwne kolory!

Duży wybór drewnianych instrumentów znajdziesz na stronie bobomio.pl, a poniżej wybraliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych propozycji z tej oferty.

Drewniane instrumenty dla początkujących

Jeżeli nie wiesz, jaki instrument będzie najbardziej odpowiedni dla malucha, którego chcesz obdarować, postaw na większy komplet, pozostawiający małemu artyście możliwość wyboru. Świetnym prezentem będzie zestaw instrumentów Confetti, francuskiej marki Janod. Każdy z instrumentów tego zestawu brzmi inaczej, dlatego obdarowany maluszek będzie miał możliwość poznania różnych dźwięków. Duży zestaw drewnianych instrumentów daje możliwość zbudowania zespołu, w skład którego może wejść siostra, brat a także mama lub tata. W zestawie Confetti znajdują się: tamburyn, trąbka, harmonijka, kastaniety oraz gitara z możliwością nastrojenia.

Twoje dziecko jest miłośnikiem bębenków? Skorzystaj z oferty marki Plan Toys. Hitem wśród drewnianych instrumentów perkusyjnych jest drewniana perkusja z serii Plan Preschool. Zabawka nadaje się dla dzieci już od trzeciego roku życia. Maluszek dzięki dwóm pałeczkom może wybijać rytm na dwóch bębenkach i jednym talerzu. Ty zaś możesz wspomagać go grzechotaniem na guiro dołączonym do zestawu.

Zagraj swoją pierwszą melodię

Bardzo ciekawą propozycją jest drewniany fortepian marki Janod, należący do linii drewnianych instrumentów Confetti. Mały fortepian świetnie sprawdzi się, jako pierwszy instrument dla malucha. Posiada 18 klawiszy, wydających bardzo przyjemne i miłe dla ucha dźwięki. Zabawka zapakowana jest w duże kolorowe i estetyczne pudełko.

Inny drewniany instrument, wręcz uwielbiany przez dzieci, to cymbałki. Ich prawdziwa nazwa to oczywiście ksylofon, ale bez względu na nazwę, maluchy kochają uderzać w klawisze, z których wydobywać się może melodia. Drewniane cymbałki będą przyjemne dla ucha nawet wówczas, gdy muzyk jest początkujący. Wybierając ksylofon marki Plan Toys z ośmioma klawiszami, otrzymasz w zestawie także nuty do trzech popularnych utworów, które łatwo zagrać nawet młodym muzykom. Dla młodszych dzieci na początek wystarczą cymbałki składające się z pięciu tonów, które również znajdziesz w ofercie Plan Toys’a.

Wspólna improwizacja

Muzykowanie z dziećmi to rewelacyjna okazja na spędzanie czasu z maluchem. Ale pamiętaj, nie pokazuj dziecku, jak używać bębenka czy pianinka. Nie zachęcaj do naśladowania i uczenia się konkretnych melodii, po prostu muzykujcie, każdy tak jak potrafi. Wspólna improwizacja wzmocni waszą więź i zapewni mnóstwo radości.