Najmodniejsze torebki wiosna/lato 2017

Trendy na wiosnę i lato 2017 roku spodobają się na pewno tym, którzy nie przepadają za skromnymi i uniwersalnymi wzorami i fasonami. Ten sezon będzie idealny, by odkurzyć najbardziej kolorowe i fantazyjne torebki jakie mamy w swoich szafach.

Choć najciekawsze modowe prognozy obejmują zwykle ubrania i buty, to jednak w tym roku torebki nie pozostają w tyle. Nie będą one już tylko dodatkiem, uzupełnieniem stroju. Tym razem cała uwaga skupia się właśnie na nich. Im dziwniejsze, im bardziej oryginalne i kolorowe, tym lepiej.
Najciekawsze trendy tego roku

Przyglądając się propozycjom projektantów na sezon wiosenno-letni tego roku, na wybiegach można było zauważyć doprawdy niezwykłe modele torebek. Najciekawsze to między innymi torebki w kształcie robota, kota z materiału, albo tak małe, że nie mieści się w nich nawet telefon. Najwyraźniejszym trendem są jednak torebki – maskotki, jakby stworzone dla kobiet, które nie chcą jeszcze żegnać się z dzieciństwem. Wszystkie mają urocze lub zabawne kształty – pojawiały się już jednorożce, misie, rybki czy jamniki w fantazyjne wzory. I to właśnie takie torebki proponowane są jako zamiennik skórzanych kopertówek.

Torebki w kształcie koła

Z pewnością najmodniejszym kształtem w sezonie wiosna – lato jest koło. Stąd też wiele z torebek na wybiegach umieszczonych było na metalowych okręgach, albo miało dno na planie koła. Inną opcją są kółka zamiast rączek czy paska, kojarzące się z modą z lat 50-tych. Wszystko wskazuje na to, że celebrytki będą nosić je do sukienek zamiast kopertówek. Być może trend przyjmie się także na ulicach. Skoro mowa o trendach sprzed pół wieku, nie sposób pominąć kolejny, równie ciekawy, jakim mają być torebki – pudełka. Kwadratowe lub prostokątne, o sztywnych bokach, podobne są do tych, które nasze prababcie nosiły w latach 40-tych. To nie tylko modny, ale i praktyczny fason. W takiej torebce trudno coś zgubić, nie trzeba się obawiać również, że coś pognieciemy.

Torebki – worki

Kolejnym trendem, który był szczególnie popularny w latach 80-tych, a teraz wraca z pełną mocą, są torebki w kształcie worków. Pojemne, materiałowe, w luźnym stylu lub torebki skórzane, lakierowane, w bardziej eleganckim wydaniu – na pewno pojawią się w sklepach w dużej ilości. A razem z nimi zapewne plecaki. To już nie tylko moda, to także wybór podejmowany z względów praktycznych. Coraz więcej kobiet, niezależnie do wieku decyduje się na noszenie plecaków, rozkładając ciężar swoich niezbędnych akcesoriów po równo na oba ramiona. Nie jest powiedziane, że taki plecak odbierze nam powagi. W sklepach dostępne są torebki – plecaki ze skóry wysokiej jakości , o stonowanych fasonach, które śmiało można by zabrać na spotkanie biznesowe.

Jakie kolory będą modne na torebkach?

Wiosną i latem do naszych garderób wkrada się kolorowe szaleństwo. I w tym roku nie będzie inaczej. Torebki będą nie tylko kolorowe, ale także pełne wzorów, kwiatów i motywów roślinnych. Najmodniejszymi odcieniami będzie soczysta zieleń i radosny pomarańczowy. Tradycjonalistki zapewne wybiorą łagodniejsze w wymowie pastele, odcienie różu, błękitu, ciepłe szarości czy rozbielony beż.

Klasyczny wybór

Mimo wiosennych trendów krzyczących z każdego czasopisma, bloga, czy portalu, są osoby, które niekoniecznie czują potrzebę, by podążać za modą do tego stopnia. Uniwersalną i klasyczną propozycją dla nich będą listonoszki lub torebki na ramię. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku popularnością będą cieszyć się szczególnie kobiece modele, takie jak na przykład kuferki o zaokrąglonych liniach, z krótkimi rączkami, do noszenia w ręce.

Przewidujemy, że na naszym rodzimym podwórku jeszcze więcej kobiet doceni torebki dobrych marek, niekoniecznie tych luksusowych, ale ze średniej półki, wyspecjalizowanych w galanterii skórzanej. Polki coraz częściej chwalą naturalną skórę i są w stanie zapłacić więcej za jedną uniwersalną, skórzaną torebkę, zamiast cieszyć się chwilowo modnymi, lecz słabej jakości modelami z innych materiałów. W taki sposób zmysł praktyczny wygrywa z trendami.