Obrączki z białego złota

Ślub to piękny dzień w życiu każdego człowieka, a obrączki ślubne uchodzą za ponadczasowy symbol miłości. To one stanowią nieodzowny atrybut każdej ceremonii ślubnej, dokumentując związek małżeński zawarty między dwójką kochających się ludzi. Aby podkreślić wyjątkowość tego uroczystego dnia, warto jak najstaranniej wybrać tę niecodzienną, a zarazem codzienną biżuterię… Począwszy od rodzaju kruszcu, przez wzór, grawerkę czy delikatne zdobienia, liczy się tak naprawdę każdy szczegół, który decyduje o estetyce i funkcjonalności pierścionków.

Złoto nie wychodzi z mody – to najczęstszy kruszec, z którego wykonuje się ślubne obrączki. Złoto może występować w barwie żółtej, białej, różowej bądź czerwonej, a także próbach 333 (8K), 585 (14K), 750 (18K). Obecnie obserwuje się rosnące zainteresowanie białym złotem. Obrączki z białego złota to jednocześnie klasyczny, a zarazem nowoczesny wybór, który docenią miłośnicy delikatnych i nierzucających się w oczy rozwiązań. Ten kruszec uchodzi za „łagodniejszą” i zdecydowanie jaśniejszą wersję złota, która sprawdzi się na co dzień i od święta, co ma szczególne znaczenie w przypadku ślubnych obrączek. Ponadto białe złoto pasuje do każdej stylizacji i innej biżuterii, dzięki czemu jest dużo bardziej uniwersalne i funkcjonalne niż tradycyjne złoto w odcieniu żółci.

Srebrzysto-biały kolor jako piękna oprawa ceremonii ślubnej

W przypadku obrączek wykonanych z białego złota należy zwrócić uwagę na to, że najczęściej pokryte są one rodem (jest to metal z grupy platynowców, który jest droższy od złota). Ten dodatek ma na celu nadać im piękny, srebrzysto-biały kolor, który powszechnie doceniają młode pary. Warto wziąć pod uwagę, że obrączki z tego złota trzeba się nieco bardziej zatroszczyć – absolutnie naturalnym procesem jest powolne ścieranie się warstwy rodu, ale w razie konieczności można zlecić jubilerowi naniesienie jej na nowo. Wówczas biżuteria zostanie odświeżona i będzie wyglądała jak nowa. Na rynku znajdują się też obrączki z białego złota niepokrywane rodem – te posiadają słomkowo-złoty odcień. Reasumując, klasyczne białe złoto bez dodatkowego pokrycia rodem ma barwę słomkową, natomiast białe złoto z dodatkiem palladu jest jaśniejsze, zimniejsze, nieco bardziej szare. Im większy procent palladu w stopie, tym bardziej szary kolor zyskuje złoto.

Wyjątkowa grawerka na wyjątkowy dzień

Idealne obrączki ślubne powinny mieć bardzo indywidualny charakter. Niezastąpioną metodą nadania biżuterii wyjątkowości jest zlecenie wykonania na niej grawerki, czyli napisu na wewnętrznej stronie obrączki. Z tej opcji powszechnie korzystają wszystkie młode pary, które w ten sposób chcą dodatkowo podkreślić czystość i ogrom swoich uczuć oraz zaakcentować niezwykły charakter tej codziennej-niecodziennej biżuterii. Najczęściej zleca się wyrycie na obrączce daty ślubu, imion męża i żony czy krótkiego cytatu o miłości. Tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych i to od młodej pary zależy to, jak ostatecznie będzie wyglądała ich ślubna biżuteria. Mimo tego, na jaki kruszec, rozmiar i grawerkę się zdecydują, ich obrączki będą absolutnie wyjątkowe – bo będą świadectwem Ich miłości.