W Domu tym.. – napisy ścienne

1 sierpnia 2014

więcej Luzuu..

1 sierpnia 2014

Odzież streetwearowa – wyjątkowe bluzy, sukienki i t-shirty

1 sierpnia 2014
naklejka-na-sciane
trampki-biale-2
odziez streetwear

Młodość ma swoje prawa i wiąże się nie tylko ze specyficznym stylem zachowania się ale także z ubiorem. Modny młody człowiek, niekoniecznie jest wierną kopią kolegi z Zachodu czy modelki z kolorowego czasopisma. Oczywiście nie brakuje takich topowych, kreowanych współczesnymi trendami modowymi ubiorów. Blogerzy promują wręcz markowe ciuchy, kreując tym samym specyficzną modę na to co lansowane i reklamowane. Czy to co megamodne, jest koniecznie najlepsze?

odziez streetwear

Jest jednak pewna grupa młodzieży (choć niekoniecznie tylko młodzieży), która lubuje się w luźnym, nietuzinkowym stylu. Cechuje go niepowtarzalność, pewna upartość czy wręcz buntowniczość. Taki styl, rozwijający się w Stanach Zjednoczonych ale także na europejskim runku, zwany jest „streetowym”. Życie na tzw. „streecie”, czyli na mieście, ulicy, niekoniecznie ma się kojarzyć z brakiem gustu, stylu czy bylejakością. Wręcz przeciwnie, odzież streetwearowa jest lifestylowa, ciekawa, o interesującym designie i często nietypowym przekazie.

„Dirty side of mind”. Hasło to jest promowane i traktowane jako przewodnie dla producenta odzieży streetowej, jakim jest marka Dirty’s. „Brudna strona umysłu” symbolizuje wszelkie drobne „grzeszki” z jakimi borykają się młodzi ludzie. Nie promują jednak zdemoralizowania czy całkowitej niepoprawności, są raczej odzwierciedleniem tego, co tak naprawdę drzemie w umysłach, nie wszystko jest przecież krystalicznie czyste i zrozumiałe.

Kolekcja ubrań dirty’s bazuje głównie na bawełnianych t-shirtach, co ciekawe są one w stu procentach produktem polskim, od pomysłu do gotowego produktu. Można wręcz odnieść wrażenie, że firma się tym szczyci. Nie jest oczywiście tajemnicą fakt, że odzież bazująca na tym stylu zaczyna coraz częściej pojawiać się w sieci. Internet jest zazwyczaj jedynym miejscem, w którym można kupić streetowe ciuchy.

Czym wyróżniają się ubrania w „ulicznym” stylu? Zazwyczaj nie są dostępne powszechnie, reklamowane dzięki rekomendacji, wyróżniają się stylistyką, a często nawet tworzone są przez młodych artystów.

Ciuchy marki Dirty’s szyte są w specyficzny sposób a nadruki nanoszone są metodą sitodruku, co jeszcze bardziej kojarzy się z indywidualnością i stoi okoniem wobec wielkich firm, produkujących masowo. Szwy ubrań wykończone są na surowo, w ten sposób kolekcja wyróżnia się spośród wielu, ciekawe napisy czy proste symbole są także wyznacznikiem firmy. Oczywiście koszulki to nie wszystko, znajdziemy tu fajne bluzy, zarówno z kapturem jak i bez. Czarno biała kolorystyka (nie mylić z mroczną ) jest atutem, podkreśla jeszcze bardziej nietuzinkowość i dobry styl. Ponieważ tego typu odzież opiera się głównie na limitowanych seriach, warto na bieżąco śledzić nowości. Znawcy marki z pewnością czekają na poszerzenie kolekcji o długie spodnie, obecnie dostępne są szorty, czapki czy ostatnio klasyczna streetwearowa sukienka. Warto zaznaczyć, że całość świetnie ze sobą współgra, sprawia też, że marka Dirty’s jest klasycznym przykładem dobrze pojętej odzieży streetowej, warto zapoznać się z tym, co ma nam do zaoferowania.

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
naklejka-na-sciane
W Domu tym.. – napisy ścienne

   Od dawna zastanawiałam się nad napisami na jednej ze ścian, zdecydowałam się wreszcie na napis w jadalnianej części salonu...

Zamknij