Randka w ciemno jak na dłoni, czyli jak umawiać się bezpiecznie

Robisz maślane oczy na widok jego zdjęcia profilowego, nawet jeżeli pokazuje tylko niewyraźne rysy twarzy. Spędzasz przed ekranem godziny, chociaż masz wrażenie, że dopiero przed kwadransem usiadłaś do wieczornych pogaduszek z Nieznajomym. I zastanawiasz się, jaki będzie kolejny krok.

Po długich rozmowach na portalu randkowym masz wrażenie, że jesteście bratnimi duszami. Dwoma połówkami pomarańczy. Najwyższy czas się spotkać! Jednak przed wyruszeniem na randkę w ciemno przygotuj coś jeszcze oprócz wyjątkowego makijażu i podkreślającego Twoje walory ubrania. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Dziecko czy dorosła – płeć piękna powinna uważać!

Kampanie społeczne ostrzegające przed nieznajomymi w Sieci są kierowane przede wszystkim do dzieci i ich rodziców, jak np. kampania Dziecko w sieci. W spocie TV dwunastoletnia Ania szukała na czacie koleżanek i kolegów. Odpowiedział jej Wojtek – dorosły mężczyzna, podający się za jej rówieśnika… Niezależnie od tego, ile masz lat, nigdy nie wiesz, z kim rozpoczynasz rozmowę za pomocą internetowych komunikatorów czy portali!

Kiedy umawiasz się na randkę w ciemno z mężczyzną, który zauroczył Cię podczas długich, być może nawet intymnych rozmów, a nie zweryfikowałaś jego personaliów i nie widziałaś prawdziwego zdjęcia, zachowaj ostrożność. Przezorność nie odbije się na jakości Twojej randki, jeżeli On faktycznie jest Tym Jedynym, a w najgorszym wypadku – uratujesz się z opresji.

Zwierz się najlepszej przyjaciółce

skuteczna-samoobrona-kobieta

Jeżeli do tej pory trzymałaś swój flirt online w ścisłej tajemnicy, umówienie się na randkę w ciemno to najwyższy czas na zwierzenie się przyjaciółce, siostrze, mamie czy najbliższej koleżance. Przekaż jej dokładny termin spotkania z nieznajomym i lokalizację, a także podstawowe informacje o Twoim wybranku. Możesz wybrać godzinę, do której obiecasz do niej zadzwonić i powiedzieć, że wszystko jest w porządku. Tylko pamiętaj o tym, nawet jeżeli randka okaże się bardzo absorbująca – inaczej Twoja powierniczka może się zaniepokoić.

Umów się w popularnym miejscu w centrum miasta

Nie zgadzaj się na randkę w ciemno w mieszkaniu faceta ani w swoim. Może Ci się wydawać, że w swoich czterech kątach będziesz bezpieczna, jednak lepiej dmuchać na zimne i spotkać się w miejscu publicznym lub takim, którego blisko mieszkasz. Postaraj się o stosunkowo wczesny powrót do domu. Sama wiesz najlepiej, kiedy Twoja okolica się wyludnia. Samotny spacer ciemną, opuszczoną uliczką z nowo poznanym (na żywo) mężczyzną może nie być bezpieczny, zwłaszcza jeżeli na randce Twój wybranek wydawał się specyficzny, zanadto tajemniczy, a może próbował usilnie namówić Cię na wizytę w swojej kawalerce. Mężczyzna o jednoznacznych zamiarach od początku rozmowy będzie usiłował namówić Cię na spotkanie w mieszkaniu lub mało uczęszczanym przez przechodniów miejscu.

Ten trzeci na randce, czyli alkohol

skuteczna samoobrona randka

Na randce nie zostawiaj szklanki, lampki czy kieliszka z alkoholem poza zasięgiem swojego wzroku. Jeżeli umówiliście się w klubie, podejdź z mężczyzną do baru pod pretekstem towarzyszenia mu. Stolik nie zając – nie ucieknie, tym bardziej, że pewnie chcecie potańczyć. Towarzysz mu również w pubie. Wypij mniej alkoholu niż zwykle: zamiast dużego piwa poproś o małe, nie wychylaj kieliszka za kieliszkiem  i wolniej sącz wino. Jeśli towarzysz okaże się w porządku i zechcecie powtórzyć randkę, tym bardziej nie chciałabyś wspominać tej pierwszej w urywkach. Alkohol potrafi rozluźnić aż za bardzo, zmniejsza dystans i sprawia, że ludzie stają się śmielsi i odważniejsi. Jeżeli się upijesz – na nic wcześniej wpajane zasady bezpieczeństwa podczas randki w ciemno. Słaba głowa nie będzie Twoim wsparciem na randce, dlatego możesz się umówić na kawę po pracy – lub inny bezalkoholowe spotkanie, które będzie tak samo rewelacyjne, jeżeli dogadacie się tak samo jak online.

Miej przy sobie narzędzie do samoobrony

Jeżeli nigdy nie byłaś ofiarą napadu (na szczęście!), niespodziewany atak mężczyzny, któremu zaufałaś, może sprawić, że nie będziesz miała pojęcia, co robić. Zwłaszcza jeżeli nie masz przy sobie nic do obrony.

Wyobraź sobie taki scenariusz: zgodziłaś się na randkę-spacer w rzadko uczęszczanym miejscu. Spotkanie się udało, Twój towarzysz odprowadza Cię do domu. Decydujecie się wybrać ścieżkę przez ciemny park. Słabe oświetlenie latarń sprawia, że to miejsce wygląda dość romantycznie. Nie przychodzi Ci do głowy jego mroczna strona… podobnie jak mężczyzny, który nagle zaczyna Cię szarpać i próbuje Cię obezwładnić. Co robisz?

W optymistycznym scenariuszu znałabyś co najmniej jedną sztukę walki lub posiadała przy sobie coś do samoobrony. Gazy pieprzowe i paralizatory to najczęściej wybierane przez kobiety legalne akcesoria do obrony koniecznej. Są na tyle niewielkie i poręczne, że można je schować do kieszeni ubrania i zawsze mieć przy sobie, czy to schowane w spódnicy, czy kurtce. Gazu pieprzowego możesz użyć z pewnego dystansu, jednak musisz dobrze celować w twarz napastnika, z kolei paralizator będzie skuteczniejszy przy bezpośrednim kontakcie z agresorem – kiedy np. mężczyzna próbuje Cię skrępować. Nie martw się, jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś styczności z tymi akcesoriami. Możesz poćwiczyć nimi w domu na sucho, a także poprosić sprzedawcę w renomowanym sklepie stacjonarnym o krótkie przeszkolenie, a także pomoc w wyborze.

skuteczna samoobrona paralizator

Boisz się, co by pomyślał o Tobie mężczyzna, którego intencje okazały się krystalicznie czyste i który zauważyłby u Ciebie paralizator? Absolutnie nie przeraziłby się, nie uznałby Cię także za wariatkę, bo rozsądni faceci, dbający o bezpieczeństwo swoich partnerek, sami kupują im albo gaz pieprzowy, albo paralizator. Nie zawsze mogą być przy ukochanej, dlatego chcą, aby miała szansę na efektywną obronę. Nowo poznanemu mężczyźnie zaimponowałabyś – rozsądkiem.