Rzadkie włosy – jak je zagęścić?

Posiadanie rzadkich włosów to duży problem, szczególnie dla kobiet. Lśniące i gęste włosy nie tylko powodują, że wygląda się atrakcyjniej, ale przede wszystkim świadczą o tym, że cieszymy się dobrym zdrowiem, bowiem to właśnie zły stan skóry, włosów i paznokci jest pierwszym symptomem niedoborów składników odżywczych w organizmie. Dostarczenie w codziennej diecie żelaza, cynku, krzemu, a także witamin z grupy B, czy A i E jest niezbędne, aby włosy nadmiernie nie wypadały i były mocniejsze. Najlepsze jest holistyczne podejście, czyli działanie od wewnątrz i na zewnątrz. W ten sposób można znacząco poprawić stan włosów i zatrzymać nadmierne ich wypadanie.

Preparaty poprawiające kondycję rzadkich włosów – zagęszczanie włosów poprzez stymulację ich wzrostu

Zdarza się jednak, że z przyczyn genetycznych włosy nie są zbyt gęste. W takiej sytuacji peelingi czy masaże skóry głowy poprawią jej ukrwienie. Regularnie wykonywane peelingi pozwolą pozbyć się martwego naskórka, a także pozytywnie wpłyną na gruczoły łojowe. Taki zabieg może również wpłynąć na szybszy wzrost cebulek włosów. Podobne działanie ma wykonywanie masażu skalpu, od czoła do karku. Trzeba jednak pamiętać, że nie daje to spektakularnych efektów i trzeba długo czekać na poprawę gęstości włosów.

Zagęszczanie włosów na szczególną okazję, czyli metoda clip on

Jeśli chcemy przedłużyć włosy, na wyjątkową okazję, można skorzystać z najszybszej metody ich zagęszczania czyli clip on. Już w 30 minut można mieć włosy o znacznie większej objętości. Polega ona na wpinaniu włosów na taśmie, za pomocą niewielkich spinek, w naturalne pasma. W ten sposób możliwe jest zarówno ich przedłużanie jak i zagęszczanie (zobacz na Remy-Hair.pl) . Po zabiegu mogą być dowolnie stylizowane. To dobra propozycja na uroczystość, np. ślub i wesele lub randkę.

Zagęszczanie włosów metodą laserową – odpowiednie również dla krótkich włosów

Jeśli chce się zagęścić włosy na dłuższy czas, tzn. 6-8 miesięcy, można skorzystać z innowacyjnej metody, w której naturalne włosy umieszczane są w magazynku z nano-powłoką do którego przymocowanych jest 5 pasemek włosów. Jednym przyciskiem lasera mocowane są wszystkie na raz, co skraca czas całego zabiegu. Nano połączenia idealnie współgrają z naturalnymi włosami i pozwalają cieszyć się bujną fryzurą. Metoda jest bezpieczna dla cienkich włosów i nie powoduje ich wypadania. Dzięki tego typu dyskretnym łączeniom, nawet przy rozwianej fryzurze, są one niewidoczne. Większość technik przedłużania i zagęszczania włosów można wykonywać na pasmach sięgających przynajmniej do ramion. W przypadku metody laserowej, posiadanie bardzo krótkich włosów nie wyklucza z możliwości skorzystania z zabiegu, dzięki temu każda kobieta może przejść całkowitą metamorfozę i zupełnie zmienić swój wizerunek.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – różne metody

Tradycyjne przedłużanie włosów metodą keratynową jest wciąż bardzo popularne. W tej technice pasemka mocowane są za pomocą zgrzewania. Ponieważ keratyna, używana przy zabiegu, jest naturalnym składnikiem włosa, dlatego z pewnością nie zaszkodzi naturalnym pasmom. Co do samego zgrzewania, zdania ekspertów są na ten temat podzielone. Niektórzy fryzjerzy, jako w pełni bezpieczne, polecają przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą ultradźwiękową. Urządzenie emitujące fale dźwiękowe aktywizuje łączenia dodatkowych pasm z naturalnymi włosami. Keratyna zawarta we włosach zostaje wprowadzona w drgania, co powoduje zmianę jej struktury, dzięki temu jej łuska łączy się z naturalnym włosem. Przedłużanie i zagęszczanie włosów tą metodą pozwala cieszyć się z efektu przez około pół roku. Stosowanie technik przedłużania włosów na zimno szczególnie rekomendowane jest dla osób, które posiadają cienkie i rzadkie włosy. Wśród nich stosuje się również mikroringi. Pasemka mocuje się za pomocą małych metalowych obrączek. Wcześniej należy wykonać próbę uczuleniową, która polega na założeniu na próbę kilku pasm na 2-3 dni. Osoby, których skóra źle reaguje na metal, mogą skorzystać z powodzeniem z metody przedłużania włosów przy pomocy ultradźwięków.