Świeże i zdrowe spojrzenie, czyli soczewki jednodniowe

Nosisz soczewki od dawna? A zastanawiałeś się kiedykolwiek, które z nich będą dla Ciebie najodpowiedniejsze? Chodzi przede wszystkim o zdrowie i dobrą kondycję oczu, dlatego możemy z czystym sumieniem polecić wszystkim wybór szkieł jednodniowych. Więcej o nich dowiesz się z poniższego artykułu, gdzie opowiemy o różnicy pomiędzy nimi, a pozostałymi soczewkami, o ich zaletach i zastosowaniu, które jest bardzo proste i uwaga – nie wymaga żadnej pielęgnacji!

Dlaczego akurat jednodniowe szkła?

Takie pytanie może zadać sobie każda osoba, która do tej pory korzysta już z soczewek kontaktowych albo ktoś, kto jeszcze nigdy nie miał z nimi do czynienia. Jest jednak na to odpowiedź, którą opieramy głównie na naszej wiedzy i doświadczeniu, gdzie właśnie soczewki jednodniowe przez wielu uznawane są za najlepsze rozwiązanie zarówno do korygowania wzroku, jak i zmiany koloru oczu. O wszystkim będziemy pisać w dalszej części artykułu, gdzie poświęcimy nieco więcej czas na rodzaje oferowane przez współczesnych producentów.

Mnóstwo osób decyduje się na soczewki miesięczne, kwartalne albo roczne, ponieważ uważają to za wygodne i przez tak długi okres czasu w ogóle nie muszą martwić się o kupowanie nowych opakowań. Owszem, to komfortowe i niezobowiązujące, aczkolwiek nakłaniamy do zastanowienia się nad zdrowiem swoich oczu. Obecnie produkowane szkła kontaktowe spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i są praktycznie nieodczuwalne podczas noszenia. Co więcej, przepuszczają powietrze do gałki ocznej, a tym samym pozwalają oczom oddychać i normalnie funkcjonować. Jednak noszenie jednej pary przez długi okres czasu mimo wszystko może stać się uciążliwe i problematyczne w niektórych sytuacjach.

Wszystkiego tego można uniknąć, jeśli zdecydujesz się na soczewki jednodniowe – mylenshop.com, które będą jednorazowo zakładane na Twoje oczy. Zatem prawdopodobieństwo, że do oczu dostaną się jakiekolwiek bakterie i zanieczyszczenia jest zdecydowanie mniejsze w porównaniu z soczewkami miesięcznymi czy kwartalnymi, które pomimo czyszczenia i ściągania na noc będą zbierać na sobie różnego rodzaju drobinki. W przypadku jednodniowych szkieł masz pewność, że każdego ranka zakładasz już zupełnie nowe, czyste i nieużywane, a zatem w pełni bezpieczne dla oczu.

Coś więcej o soczewkach jednodniowych

Już wiesz, że są one zdecydowanie lepiej przystosowane do noszenia na oku niż wszystkie inne, ze względu na swój jednorazowy charakter, a zatem można zapobiec dostaniu się do oczu różnych zanieczyszczeń, które potem mogą powodować tez infekcje. Teraz możemy przejść już do pozostałych informacji odnośnie jednodniowych szkieł, a mianowicie chodzi o ich rodzaje. Po pierwsze możemy wyróżnić je, ze względu na sposób korygowania wady, a zatem są do soczewki sferyczne, toryczne i progresywne, które należy kolejno połączyć z krótko- lub dalekowidzami, astygmatykami i osobami starszymi cierpiącymi na prezbiopię. Każda z tych soczewek posiada swój odpowiednik u konkretnego producenta, którzy zapewniają ich wykonanie z silikonu i hydrożelu. To najlepsze materiały gwarantujące świeżość spojrzenia, swobodne filtrowanie powietrza, a także komfort dla użytkownika.

Z drugiej strony można także wspomnieć o jednodniowych soczewkach kolorowych, które można zakupić na wyjątkowe i jednorazowe okoliczności, kiedy na jeden dzień chcesz odmienić swoje spojrzenie. W tym przypadku mamy do czynienia z soczewkami całkowicie zmieniającymi kolor oczu, pogłębiającymi naturalny odcień lub rozjaśniającymi, posiadającymi różne wzory czy też dającymi wrażenie szklistych i mocno błyszczących oczu. Można zatem rzecz jednym zdaniem – do wyboru do koloru!

Pielęgnacja soczewek jednodniowych – fakt czy mit?

Jak wspomnieliśmy na wstępie – soczewek jednodniowych nie trzeba pielęgnować, ale czy to w 100% prawda? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ jednorazowe soczewki zaraz po ściągnięciu należy wyrzucić do kosza i absolutnie nie powinno się ich zakładać następnego dnia, gdyż wytracają one wszystkie swoje właściwości. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas i pieniądze wydane na dodatkowe płyny pielęgnacyjne czy nawet pojemniczek na soczewki. Niczego takiego nie będziesz potrzebować, ale najważniejszą rzeczą, o której nie wolno Ci zapomnieć jest dokładne umycie i wysuszenie rąk zarówno przed założenie, jak i zdejmowaniem szkieł kontaktowych.