Sztuka zdobienia paznokci. Pędzelki do zdobienia paznokci. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zdobienie paznokci w dzisiejszych czasach rzeczywiście urosło rangi sztuki. Dzięki trwałości lakierów hybrydowych ma sens pokuszenie się o ozdabianie ich elementami dekoracyjnymi. Brylanciki, wzory geometryczne, czy misternie wyrysowywane obrazki to w zasadzie już powszechność. Jednak, żeby wykonywać takie cuda, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria. Pędzelki są jednym z najbardziej podstawowych.

Pędzelek do żelu

Jest to płaski, dość gęsty i szeroki pędzelek, którym możemy nakładać żel. Taki pędzel przydaje się też do zdobienia lakierami hybrydowymi, które nakładamy na paznokcie za zasadzie łopatki z wymieszanymi kolorami, tworząc na paznokciach marmurki lub mozaiki.

Pędzelek do precyzyjnych kresek

To najbardziej uniwersalny pędzelek z zaostrzoną cienką końcówką o długości około 6 mm. Świetnie nadaje się do malowania precyzyjnych linii lub grubszych kresek, w zależności od siły nacisku na  płytkę paznokcia. Sprawdzi się przy wykonywaniu wielu różnorodnych zdobień. Pędzelki takie mogą posiadać włosie naturalne, dobrze współpracujące z farbkami akrylowymi i akwarelą lub syntetyczne, sprawdzające się przy tłustych produktach, takich jak żel czy hybryda.

Pędzelek wachlarzyk

Sprawdzi się na pewno przy aplikacji różnego rodzaju pyłków do paznokci, takich jak efekt syrenki, efekt lustra czy kameleon. Łatwo nim usuniemy nadmiar drobinek pozostałych na płytce. Jego miękkie i delikatne włosie daje gwarancję, że nie porysujemy powstałej na paznokciu mieniącej się tafli.

Pędzelek One Stroke

Narzędzie przydatne do metody jednego pociągnięcia. Polega ona na malowaniu różnorodnych wzorów za jednym pociągnięciem pędzla. Włosie tego pędzelka ułożone jest płasko, może mieć jednak różną długość i sposób przycięcia.

Sonda

Do pewnych zdobień niezbędna wręcz jest sonda. Ma ona dwa końce zakończone kuleczką mniejszą oraz większą. Możemy nią malować kropeczki, nanosić na paznokcie brylanciki, mieszać kolory hybryd, czy też malować wzorki.

Jaki pędzelek będzie najbardziej uniwersalny?

Zajrzeliśmy do sklepu internetowego SEOL Cosmetics, żeby zorientować się, jak wygląda oferta na rynku. Wybór jest rzeczywiście bardzo szeroki, zarówno jeśli chodzi o rodzaje pędzelków, jak i rozpiętość ich cen. Jeśli nie wykonujemy stylizacji paznokci profesjonalnie, to najmądrzej jest się zaopatrzyć w jeden, dwa, ale dobrej jakości pędzelki. Najlepiej się wtedy sprawdzi uniwersalny pędzelek do zdobień, taki z cieniutką końcówką. Powinien mieć około 6mm, ponieważ krótszym włosiem trudno będzie wykonać precyzyjne cienkie linie mimo zaostrzonej końcówki włosia. Pozostaje też do rozstrzygnięcia kwestia czy włosie naturalne czy syntetyczne. Są osoby, które twierdzą, że tylko naturalne, ale decyzji każdy musi dokonać sam, na podstawie tego, jak mu się maluje jednymi i drugimi.