Ubrania – poznaj sposoby na oszczędzanie!

Istnieje sporo sposobów dzięki którym zaoszczędzić na ubrania, pamiętaj jednak, ze są elementy garderoby za które lepiej zapłacić więcej. Dowiedz się więcej!

Szukaj okazji, czyli wyprzedaż markowej odzieży
Chcesz zaoszczędzić na ubraniach? Kupuj wysokiej jakości ubrania podczas wyprzedaży sezonowych (wiosenna, letnia, jesienna, zimowa). Dzięki temu nie tylko zapłacisz mniej, ale zyskasz ubrania wysokiej jakości, które posłużą Ci nawet kilka sezonów. Poza wyprzedażami możesz kupić wysokiej jakości ubrania np. w outlet’ach, gdzie znajdziesz całoroczną wyprzedaż markowej odzieży (ceny mogą być niższe nawet o 80%). Musisz jednak przed zakupem oglądać wybrane ubrania, ponieważ mogą mieć różne skazy lub zaciągnięcia, czasem jednak są to po prostu końcówki serii. Kolejnym przykładem mogą być różnego rodzaju portale aukcyjne (Allegro, OLX) na których możesz kupić markowe ubrania zarówno od sklepów, jaki i osób, które po prostu wystawiają nieużywane elementy swojej garderoby. W wielu częściach kraju znajdziesz także polskie ubrania dobrej jakości, musisz tylko poświecić trochę czasu na szukanie, pomogą Ci w tym różnego rodzaju fora i blogi.

Na czym nie warto oszczędzać
Jak wiadomo są rzeczy na których nie warto oszczędzać, ponieważ często niska cena oznacza niską jakość – dobrym przykładem jest obuwie. Jak mądrze kupować? Załóżmy, że chcesz kupić eleganckie buty do garnituru – możesz kupić takie za 100 zł, ale znajdziesz również modele za 1000 zł. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie złotego środka, czyli poszukaj butów wysokiej jakości najlepiej ręcznie szytych ze skóry, które znajdziesz za około 500 zł, ale posłużą Ci one 3-4 sezony (co daje 125 zł rocznie). W tym przypadku dobrze zastosować minimalizm zakupowy, czyli kupić mniej par butów, ale postawić na te wysokiej jakości.

Jak kupować mniej
Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie listy ubrań – weź kartkę i długopis. Spisz co masz w szafie oraz czego potrzebujesz (w najbliższym czasie oraz w przyszłości). To świetne rozwiązanie, które pomoże Ci wdrożyć w życie minimalizm zakupowy oraz odpowie na pytanie jak mądrze kupować – ponieważ będziesz wiedział czego naprawdę potrzebujesz, co za tym idzie unikniesz kupowania ubrań, które później będą leżały w szafie. Pamiętaj dużą oszczędnością jest kupowanie dobrej jakości ubrania, ponieważ posłużą Ci one dłużej. Więcej informacji na temat oszczędzania na ubraniach, ale nie tylko znajdziesz na blogu http://finagoo.pl/dom/oszczedzac-pozbywaniu-sie-zbednych-rzeczy/.