W kurtce przed ołtarz – najbardziej polecane modele w tym sezonie

Moda ślubna ulega ciągłym zmianom. Była moda na kolorowe suknie, na suknie z printami oraz w stylu ombre… na satynę, koronki… a teraz jest moda na kurtki! W tym sezonie do ślubu chodzi się w kurtkach! To odważna propozycja, która przełamuje weselną, cukierkową nudę.

Kurtki dżinsowe

Modne kurtki na ślub to kurtki dżinsowe. Mogą one być wykonane z materiałów w różnych odcieniach. Nie ma przymusu stawiania na klasyczny błękit. Kurtki te nadają całej stylizacji odrobinę zadziornego luzu. Równocześnie wyglądają bardzo dziewczęco i delikatnie. Nadają się szczególnie na śluby i wesela w plenerze. Stawiając na takie kurtki, należy zdecydować się na skromniejszą suknię. Lepiej by nie miała ona zbyt wielu ozdób i koronek. Będzie to gryzło się z prostotą dżinsowej katany. Dobrze będą wyglądać na zdjęciach z końmi – w stylu kowbojskim, czy country.

Skórzane kurtki

Tak! Czarna skóra pasuje do białej sukni. Nadaje je prawdziwego, drapieżnego pazura. Panna młoda z mimozy, momentalnie zmienia się w dziewczynę z indywidualnym charakterem. Skórzane ramoneski są świetnym dodatkiem na sesje fotograficzne w plenerze. Modna kurtka, powinna wyglądać jakby młoda, dopiero zeszła w niej z Harleya. Dla maksymalnego zwiększenia kontrastu można zestawić ramoneskę z bardzo kobiecą suknią. Z licznymi koronkami albo z wysokim wycięciem na nogę. Ciekawą propozycją jest kurtka wykonana z białej skóry.

Jest to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy elegancką klasyką, a nowoczesnym pazurem. Można dodatkowo zadziwić gości indywidualnym charakterem kurtki. Modne ramoneski można ozdobić napisami na plecach. Można wykonać je samodzielnie lub skorzystać z usług wyspecjalizowanych w tej dziedzinie atelier. Tak ozdobiona kurtka stanie się wspaniałą i wyjątkową pamiątką. W takie same kurtki można wyposażyć też druhny i pana młodego. Wszyscy będą wyglądać świetnie!

 

Koronkowe narzutki

Nie jest to oczywisty rodzaj kurtki. Narzutki wykonane z koronki można nałożyć na praktycznie każdą suknię bez obaw o ingerencję w jej wyraz. Narzutki są wytworne i eleganckie. Nie dają zbyt dużo ciepła, ale będą lepsze niż gołe ramiona. Decydując się na koronkową kurtkę, warto dopilnować by jej odcień pasował do koloru samej sukni. Może to okazać się nie łatwe, ale jest konieczne by całość nie wyglądała kiczowato. Można też postawić na pewien kontrast i skromną suknię zestawić z bogato zdobioną narzutką. Na rynku dostępne są setki wzorów – ozdobione koronkowymi aplikacjami, brokatowymi wstawkami, naszytymi perełkami i koralikami.