Wszystko co Panie powinny wiedzieć o zegarkach

Przedmioty takie jak zegarki, biżuteria czy samochody są oznaką naszego statusu społecznego. Zegarmistrzostwo w XX wieku doznało niesamowitego rozwoju, dlatego coraz więcej osób dołącza do grona miłośników zegarków. Tradycyjnie byli to mężczyźni, którzy posiadając wysokie stanowiska biznesowe lub inne sięgali po markowe zegarki. W ostatnich kilku latach coraz częściej po stylowe zegarki sięgają kobiety osiągające zawodowe sukcesy, jak również nieco zamożniejsze Panie.

zegarek gucci

Zegarek to element stroju

Co dość zaskakujące, to to że kobiety nie specjalnie traktują zegarek jako część biżuterii. Na dowód tego wystarczy otworzyć pierwsze lepsze czasopismo kobiece i o zegarkach nie ma nic, lub tyle co kot napłakał. W kwestii prezentu jest podobnie, większość Pań woli dostać ładny naszyjnik niż markowy zegarek. Jednak odpowiedni zegarek jest wizytówką stylu osoby, która go nosi. Wiedzą o tym przede wszystkim kobiety zajmujące publiczne stanowiska lub występujące przed kamerą. Z tego powodu zegarki damskie Gucci w ostatnim czasie zyskują na popularności.

Reguły panujące przy doborze zegarka do konkretnego ubioru, nie różnią się specjalnie od reguł dobierania do stroju zwykłej biżuterii.

Zegarki damskie Gucci- rodzaje i typy

Czasomierz powinniśmy dobierać w zależności od naszego stylu życia i… bycia. Zegarek taki musi posiadać funkcje a także zapewniać komfort noszenia podczas codziennych czynności. Większy zegarek z lekko agresywnymi elementami jest najbardziej uniwersalny, nie traci niż ze swej elegancji a jednocześnie luźno nawiązuje do zegarka sportowego, co może się podobać.

Jednak zegarki damskie Gucci możemy również podzielić na typowe kategorie, sprawdzające się w konkretnych sytuacjach. Najważniejsze z nich to:

  • zegarek wieczorowy- odpowiedni do balowej sukni i takiegoż obuwia, oraz innych eleganckich dodatków
  • zegarek wizytowy- wykonany być może zarówno na bransolecie jak i skórzanym pasku, kolorystyka powinna być stonowana, czasem producenci dekorują takie zegarki kamieniami szlachetnymi
  • zegarek sportowy- to zegarek który posiada dodatkowe funkcje , takie jak np. stoper i jest wodoodporny a dodatkowo nie powinien przeszkadzać przy uprawianiu aktywności fizycznej

Słowo końcowe

Zegarki damskie Gucci ze względu na swój niepowtarzalny styl mają wiele wielbicielek na całym świecie. Jednak niesamowicie ważne jest by zegarek był odpowiednio dobrany przez właścicielkę i nie został wybrany tylko i wyłącznie ze względu na znaną markę. Zegarki warte uwagi to z pewnością te trafiające w gust przyszłej właścicielki a także dobrze układające się na nadgarstku.