Wybieramy smartfon dla aktywnej kobiety

Smartfony mimo wszystkich swoich przewag nad klasycznymi telefonami, mają także swoje słabości. Wrażliwość na zarysowania i uszkodzenia fizyczne, słaba bateria, ogólna „delikatność”. Być może nie ma to znaczenia przy tak zwanym „normalnym użytkowaniu”, ale w przypadku aktywnego stylu życia zaczyna stanowić poważny problem. Jaki więc wybrać telefon dla osoby, która nie spędza dnia na siedząco?

smartfon-dla-aktywnych

Silna bateria to podstawa

Jeśli wyjeżdżasz na weekend w góry, problem słabej baterii możesz rozwiązać biorąc ze sobą powerbank. Lepiej jednak zaopatrzyć się w telefon, którego bateria wytrzyma odpowiednio długo, a powerbank trzymać tylko „na wszelki wypadek”. Wśród nowych smartfonów o odpowiedniej żywotności baterii wyróżnia się m.in. Sony Xperia M4 Aqua, która po naładowaniu wytrzymuje nawet dwa dni, a przy okazji ma też i inne zalety.

Odporność na pogodę i kurz

Jeżeli ktoś korzysta z telefonu w trakcie wędrówek po górach lub przy uprawianiu sportów outdoorowych, doskonale wie, jakim problemem może być konieczność dzwonienia w trakcie deszczu, czy stałego chronienia smartfonu przed dostaniem się do jego wnętrza pyłu.

Wspomniany już M4 Aqua rozwiązuje ten problem. Producent zadbał, by był to pyło i wodoodporny telefon, posiadający odpowiednie certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo urządzenia – IP68 i IP65. Można więc być spokojnym, jeśli chodzi o obawy przed skutkami przypadkowego wpadnięcia telefonu do kałuży, czy połączeń odbywających się w trakcie ulewy.

Outdoor, ale multimedialny

Wiele telefonów przeznaczonych do stosowania w warunkach terenowych ma ograniczoną funkcjonalność, ich walory estetyczne także pozostawiają wiele do życzenia. Z M4 Aqua jest inaczej. Telefon ten posiada dwa niezależne aparaty, jeden 13-megapikselowy, którym można robić naprawdę dobre zdjęcia w trakcie swych wędrówek. Drugi ma co prawda słabszą matrycę (tylko 5 megapikseli), za to wyróżnia się szerokim kątem. Sytuacja idealna dla osób, które regularnie poznają nowe miejsce i chcą je uwiecznić, by pokazać potem znajomym.

Oczywiście telefon obsługuje standard 4G/LTE, więc wszystkie fotografie i nagrane filmy można błyskawicznie wgrać na serwisy społecznościowe!

Warto zainteresować się tego typu ofertą, jeżeli jesteś osobą aktywną lub właśnie takiej osobie chcesz sprawić niespodziankę, to warto zainteresować się tego typu ofertą. Smartfon Sony Xperia M4 Aqua znajduje się ofercie Orange.