Wyjątkowy ślub i wesele

Każda para przygotowująca się do małżeństwa z pewnością chciałaby, aby to jej ślub był wyjątkowy i wyróżniał się spośród innych ceremonii. To właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się usługi specjalnych firm dekorujących miejsce uroczystości oraz przyjęcia weselnego. W jaki jeszcze sposób można podkreślić ten ważny dzień?

Groom wears the ring on the finger of the bride

Uroczystość zaślubin

Chociaż wiele par znacznie więcej uwagi poświęca na przygotowanie przyjęcia weselnego, nie ulega wątpliwości, że znacznie ważniejszą częścią całej uroczystości jest sam ślub. Zarówno w przypadku ceremonii konkordatowych odbywających się w kościele, jak i tych cywilnych, należy zadbać o odpowiednią oprawę. Eleganckie dekoracje lub wybranie nieco bardziej romantycznego miejsca niż Urząd Stanu Cywilnego to jednak nie wszystko. Ceremonię może uświetnić również piękna muzyka. Trzeba jednak wiedzieć, że o ile w przypadku ślubu cywilnego panuje dowolność w doborze repertuaru, to decydując się np. na chór podczas ślubu kościelnego, wcześniej należy skonsultować się z księdzem. A co z dekoracjami? Podczas ceremonii na świeżym powietrzu najlepszym rozwiązaniem jest miejsce samo w sobie będące ozdobą. Idealnie sprawdzi się więc park, czy piękny ogród. Świeżymi kwiatami oczywiście można też ubrać wnętrze kościoła.

Obrączki – klasyka, czy coś oryginalnego?

Wybór obrączek to indywidualna sprawa narzeczonych. Ponieważ nie jest to jednak biżuteria okazjonalna, ale symbol miłości, warto zastanowić się nad odpowiednim wzorem. Wbrew pozorom możliwości jest naprawdę dużo. Najbardziej klasyczne są obrączki wykonane ze złota, ale można też zdecydować się na modele ozdobione kamieniami szlachetnymi. Na szczególną uwagę zasługuje biżuteria z pracowni Inne Obrączki, gdzie twórca nierzadko wykorzystują starodawne techniki jubilerskie, jak inkrustacja, niello, czy mokume gane. Taka propozycja przypadnie do gustu przede wszystkim osobom poszukującym czegoś oryginalnego, a jednocześnie idealnie dopasowanego do ich oczekiwań – obrączki te można bowiem personalizować.

Wesele – o czym pamiętać?

Piękna sala, efektowne dekoracje i muzyka, która poderwie do tańca każdego to z pewnością ważne elementy przyjęcia weselnego. Wiele par decyduje się na skorzystanie z usług firm dbających o odpowiedni wystrój sal. Narzeczeni często też decydują się na motyw przewodni przyjęcia, który pojawia się na zaproszeniach czy winietkach. Jeśli przyszła Młoda Para chce zrezygnować z dekoracji proponowanych przez firmy organizujące wesela, warto zastanowić się nad jakąś ciekawą alternatywą. Samodzielne ozdabianie miejsca przyjęcia na pewno będzie okazją do wykazania się kreatywnością i może przynieść zaskakujący efekt.

Nie dajcie się zwariować

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, więc nic dziwnego, że narzeczeni starają się, aby przebiegał on perfekcyjnie. Przyjęcie nie musi być wcale wystawne – nawet skromne wesela są udane, jeśli gospodarze dbają o swoich gości i dobrze się z nimi bawią. Czasem warto zrezygnować z najmodniejszych trendów i postawić na własny gust, a ciekawy pomysł Młodej Pary bywa lepszy od kosztownych propozycji „ekspertów”.