Złote kolczyki z perłą Akoya – miłość od pierwszego wejrzenia

Są takie rodzaje biżuterii, którym oprzeć się nie sposób i chyba każda z nas wie, o czym mówimy. Zauważamy je od razu i nie możemy od nich oderwać wzroku. Ich piękno uwodzi, wzbudza w nas nieodparte pożądanie. Ich blask usuwa w cień wszystkie inne dodatki, które mogłybyśmy założyć. I blask jest tu słowem kluczowym – biżuteria musi przecież błyszczeć.

Nosicie perłowe kolczyki? Jak bardzo błyszczą się Wasze perły? Jeśli nie wywołują one zachwytu wśród innych dziewczyn, spróbujcie pereł Akoya. Koniecznie tych najpiękniejszych, najlepiej z Japonii. Ich blasku się nie zapomina, to w nich można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Kolczyki złote z perłami Akoya to kwintesencja piękna, które może nadać niezwykłego blasku naszej twarzy.

Dlaczego właśnie Akoya?

Cóż tak niezwykłego jest w japońskiej perle? Tajemnicą jej piękna jest zimna woda morza otaczającego wyspy kraju kwitnącej wiśni. To dzięki niej małże bytujące w tych okolicach mozolnie budują substancję perły – zwolniona w niskiej temperaturze przemiana materii, powoduje, że masa perłowa wytwarzana przez perłopława ma tak niezwykły połysk, iż czasem można się w niej przejrzeć jak w lustrze. Najlepsze, bardzo rzadkie egzemplarze cechuje dodatkowo piękne zjawisko zwane orientem – na powierzchni najpiękniejszych japońskich klejnotów możemy dostrzec wielobarwne refleksy świetlne nadające im nieodparty urok.

Nie ulegajmy jednak magii słowa Akoya – sama nazwa nie jest wyznacznikiem piękna. Na rynku jest wiele kolczyków z perłą chińską tego gatunku, których uroda znacznie ustępuje ich japońskim odpowiednikom. A i japońskie klejnoty też nie zawsze budzą podziw – te najpiękniejsze to zaledwie jeden procent zbiorów. Rzadko trafiają do Polski, dlatego niezwykle rzadko możemy spotkać te cuda na naszym rodzimym rynku. Zazwyczaj „znikają” już u źródła – jest ich tak niewiele, iż bogate firmy jubilerskie przebijają oferty konkurencji na perłowych aukcjach, aby zdobyć te unikalne precjoza.

Gdzie szukać kolczyków z taką perłą?

Niestety nasze sklepy jubilerskie nie rozpieszczają kupujących i najpiękniejsze perły raczej nie są przedmiotem ich oferty. Wiele osób szuka tego typu biżuterii w Internecie, jednak najczęściej nie jest to dobry pomysł – tu zupełnie nie możemy ocenić jakości pereł przed zakupem, zatem większość ofert dotyczy klejnotów przeciętnych lub wręcz słabych. Rodzynkiem na naszym rynku jest sklep gemlord.pl, który oferuje biżuterię z pereł o unikalnej jakości. Z ofert zagranicznych warta polecenia jest japońska marka Mikimoto, również słynąca z jakości ponadprzeciętnej.

Jak rozpoznać wyjątkowo cenne perły?

Jeśli jednak szukamy kolczyków z perłami w sklepach jubilerskich, jak znaleźć te najlepsze? Posłuchajmy rad specjalistów i nie ufajmy wyglądowi biżuterii w sklepowych gablotach. Oświetlona sztucznym światłem, specjalnie dobranym aby wzmacniać połysk, będzie zupełnie inaczej wyglądała na co dzień. Jeśli mamy już biżuterię z pereł dobrej jakości najlepiej będzie porównać ich blask, z klejnotami, które zamierzamy zakupić. W tym samym świetle, w takich samych warunkach.

A jeśli będzie to nasz pierwszy zakup? Radzimy dokonać go w renomowanym sklepie, specjalizującym się w biżuterii perłowej. Perłowe kolczyki kupione w popularnych „sieciówkach” nie będą niczym nadzwyczajnym – tu znajdziemy zazwyczaj kamienie o jakości przeciętnej, a czasem wręcz bardzo słabej. Sieci sklepów, nawet te renomowane, muszą dbać o stabilne ceny i zazwyczaj nie zwracają uwagi na jakość kamieni w towarach sprzedawanych masowo.

Zwracajmy też uwagę na oprawę – najlepsze klejnoty oprawia się zazwyczaj w złoto, jeśli zatem szukamy ponadprzeciętnego piękna, to srebrna biżuteria nie powinna być przedmiotem naszego zainteresowania. To kolczyki złote z perłami powinny być tymi, którym powinniśmy przyglądać się wyjątkowo uważnie. A trud włożony w ich wyszukanie zaprocentuje nam z nawiązką – kolczyki z przepiękną perłą Akoya zazwyczaj stają się najlepszym przyjacielem kobiety 🙂