3 rzeczy, które musisz wiedzieć o bieliźnie termoaktywnej

Współcześnie spotykamy się z wielkim zainteresowaniem strefą aktywności fizycznej i ogólnie rzecz biorąc zdrowego trybu życia. Wiele koncernów sportowych postanowiło wykorzystać tę tendencję i ruszyło z produkcją odzieży zaprojektowanej specjalnie dla sportowców, jednak o stosunku jakości do ceny, który sprawia, że może sobie na nią pozwolić każdy. Szczególną popularnością cieszy się bielizna termoaktywna, jednak zanim podejmiemy decyzję o jej zakupie, warto zapoznać się z jej właściwościami.

Termoaktywność

Podstawowa, a zarazem najważniejsza cecha, jaką posiada bielizna termoaktywna. To właśnie dzięki niej osiągane są tak dobre wyniki w uprawianych przez nas sportach. Aby jednak lepiej zrozumieć, jakie korzyści mamy z jej stosowania, należy wiedzieć, jak zachowuje się nasze ciało pod wpływem wysiłku. Do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu konieczna jest odpowiednia temperatura. Intensywny trening sprawia, że wydzielana jest energia oraz ciepło. Organizm, aby uniknąć przegrzania, zaczyna produkować pot, którego głównym zadaniem jest schładzanie ciała. Jednak jeżeli utrzymuje się on zbyt długo na powierzchni ciała, tworzy warstwę, która wychładza organizm. Bielizna termoaktywna odprowadza pot z powierzchni ciała, dzięki czemu nie tracimy energii na zachowanie poprawnej gospodarki cieplnej.

Brak nieprzyjemnego zapachu – prawda czy mit?

Przykry zapach wydzielany podczas wysiłku jest wynikiem rozkładu bakterii. Sama bielizna termoaktywna nie wpływa na hamowanie tego procesu, natomiast modele posiadające wszyte nici srebra już tak. Jest to silnie bakteriobójczy materiał i stąd wzięło się przekonanie o odporności na zapach tych ubrań. To, czy będziemy musieli się zmagać z tym problemem, wynika głównie z naszej diety i stylu życia, a nie właściwości odzieży, tym bardziej że tylko topowe modele posiadają właściwości bakteriobójcze.

Komfort ćwiczeń

Wszyscy doskonale wiemy, że bez odpowiednich warunków wykonywanie kolejnych ćwiczeń jest wyjątkowo nieprzyjemne. To nie tylko wielki dyskomfort, lecz także większe zużycie energii, a nawet nieprawidłowa postawa ciała. Wystarczy przywołać za przykład kolarstwo i porównać kogoś w bieliźnie termoaktywnej do osoby w szerokiej mokrej koszulce, która nie dość, że zwiększa opór powietrza, to strasznie ciąży. W takich warunkach tylko niepotrzebnie tracimy energię oraz zniechęcamy się do podejmowania dalszych wyzwań. Warto zadbać o odpowiednią odzież do ćwiczeń, gdyż jest to sprawa o wiele bardziej istotna, niż mogłoby się wydawać.

Sprawdź ofertę na bieliznę termoaktywną w www.zielonysklep.pl.