Łóżko domek dla dziecka – doskonały wybór do pokoju dziecięcego!

Szukasz łóżeczka dziecięcego, które będzie jedyne w swoim rodzaju? Zależy Ci na tym, aby było nie tylko wygodne, ale również miało niebanalny wygląd? Wybierz łóżko domek!

łóżko domek od Filo-Shop.pl

Przy poszukiwaniach odpowiedniego łóżka do pokoju dziecięcego warto skoncentrować się przede wszystkim na tych modelach, które są solidne i bezpieczne. Nie oznacza to jednak wcale, że łóżko dziecięce nie może wyglądać atrakcyjnie.

Kapitalnym wyborem do pokoju dziecięcego może być łóżko domek – to jeden z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz dla maluchów!

W takim łóżku dziecko może nie tylko dobrze się wyspać, ale również świetnie się bawić! Przypominająca domek konstrukcja takiego łóżka dziecięcych rozbudza wyobraźnię – mebel może pełnić funkcję domku dla lalek, zamku księżniczki albo chatki w dżungli. Możliwości są w tym przypadku nieograniczone!

Łóżko dziecięce jak domek

Konstrukcja łóżeczek dziecięcych przypominających domki jest bardzo prosta. Z podstawy łóżka, w każdym z jego rogów, znajdują się wysokie belki, które zaznaczają rogi budynku. Na wysokości około metra nad materace belki tworzą daszek, który może być dodatkowo uzupełniony o dekoracyjny komin. Całkowita wysokość łóżeczka to od około 120 do 135 cm w zależności od jego rozmiaru.

W sprzedaży znajdziemy również modele różniące się pomiędzy sobą wysokością nóżek oraz dodatkowymi elementami. Łóżko domek z barierką będzie zapewniało dziecku dodatkowe bezpieczeństwo podczas snu, zapobiegając przed upadkami. Z kolei łóżko domek z szufladą może pomóc w przechowywaniu różnych przedmiotów, na przykład pościeli, nieużywanych ubrań. W szufladzie można też umieścić dodatkowy materac, który pozwoli na przenocowanie jeszcze jednej osoby.

Do wykonania łóżeczek domków najczęściej stosuje się drewno naturalne – takie łóżka drewniane są dzięki temu wytrzymałe i solidne. Drewno jest dokładnie szlifowane, aby nie miało żadnych drzazg, a następnie wykańczane nietoksycznymi lakierami i farbami na różne kolory. Dzięki temu jest całkowicie bezpieczne dla dzieci!

Gdzie można zamówić łóżeczko domek?

Aktualnie łóżko domek to coraz popularniejszy wybór do pokojów dziecięcych, dlatego też można zakupić je w różnych sklepach. Najszerszy asortyment czeka na kupujących w internecie, gdzie można błyskawicznie znaleźć różne łóżka drewniane dla maluchów.

Przez internet można zamówić łóżka domki o różnych konstrukcjach, w tym takie jak łóżko domek z barierką czy łóżko domek z szufladą. Do wyboru jest także pełna paleta rozmiarów – od rozmiarów dziecięcych takich jak 120 x 60 cm, 140 x 70 cm, 160 x 80 cm aż do rozmiarów pełnych jak 200 x 90 cm czy 200 x 140 cm.

Uzdolnieni majsterkowicze mogą spróbować wykonać łóżko domek samodzielnie. Do przygotowania konstrukcji potrzebne będą odpowiednie deski, elementy łączące, a także potrzebne narzędzia. Zatem łóżko domek to doskonałe łóżko dziecięce dla każdego malucha. Dzięki swojej niebanalnej, przyciągającej uwagę konstrukcji może stać się nie tylko stylowym meblem we wnętrzu, ale również może gwarantować mnóstwo dobrej zabawy dla dziecka!