Keratynowe prostowanie włosów domowym sposobem?

Keratynowe prostowanie włosów to szansa, aby na długi czas zapewnić blask i zdrowy wygląd Twoim włosom. Jeszcze kilka lat temu zabieg wykonywany był tylko i wyłącznie w gabinecie fryzjerskim, wymagał doświadczenia i odpowiedniego przygotowania. Teraz można wykonać go w zaciszu domowym. Wystarczy wolne popołudnie i kilka niezbędnych produktów.

Przygotowanie do prostowania

Niezbędnym elementem, jeśli chcemy przeprowadzić keratynowe prostowanie włosów, jest oczywiście odpowiedni zestaw kosmetyków. W ofertach producentów dobrych preparatów znajdziemy zestawy kilkuelementowe, składające się z szamponu, keratyny oraz odżywki. Dodatkowo z pewnością przyda nam się maseczka, która uchroni nas przed szkodliwymi oparami, rękawiczki jednorazowe, płaski pędzelek, gęsta szczotka oraz odpowiednio zabezpieczone otoczenie. Do osiągnięcia kwintesencji efektu oczywiście niezbędna będzie prostownica, która pracuje na wysokich temperaturach (optymalnie 230 stopni Celsjusza) oraz suszarka z opcją chłodnego powiewu.

Nakładanie keratyny

Proces prostowania rozpoczynamy od dokładnego umycia włosów szamponem z zestawu, wypłukania oraz wysuszenia. Kolejny krok to nałożenie keratyny na całą powierzchnię włosów, za wyjątkiem skóry głowy. Można to wykonywać podobnie do farbowania lub koloryzacji szamponem koloryzującym. Wyjmujemy kilka pasemek, nakładamy pędzelkiem równomierną, bardzo niewielką ilość płynu i kontynuujemy działanie na reszcie włosów. Po przeczesaniu włosów szczotką, keratynę zostawiamy na około 20 minut, aby intensywnie wchłonęła w strukturę włosów. Nie ma potrzeby nakładania na skórę głowy folii czy innych nakryć, ponieważ keratyna zacznie działać w naturalnych warunkach.

Efekt finalny

Jeśli borykasz się z bardzo zniszczonymi włosami, możesz zastosować regenerującą odżywkę, pozostawić na chwilkę, a następnie wysuszyć włosy. Dobrze jest już na etapie suszenia zastosować prostującą szczotkę, która wygładzi włosy. Już w tym momencie da się zauważyć efekt gładkości i blasku. Kolejne zadanie to prostowanie. Ważne jest, aby każde pasmo prostować kilkukrotnie, około 10 razy. W przypadku włosów naturalnych lub z tendencją do falowania – może wystąpić konieczność większej częstotliwości. Istotnym elementem jest spłukanie włosów po tak przeprowadzonym zabiegu oraz nałożenie odżywki lub maski silnie regenerującej. Po spłukaniu włosy można układa wedle uznania.

Zaletą zabiegu keratynowego w domu są z pewnością koszty wykonania oraz prosta, intuicyjna formuła. Warto jednak skorzystać z pomocy przyjaciółki, szczególnie w przypadku przedostatniego etapu – prostowania, który trwa dość długo, a od jego dokładności zależy ostateczny efekt.