Aktualne trendy w makijażu ślubnym.

Moda ślubna to nie tylko suknie, ale również makijaże. Jaki makeup wybrać na ten szczególny dzień, by za dziesięć lat nie nie wstydzić się swoich zdjęć?

Jeszcze nigdy w historii mody i urody nie poświęcano tyle uwagi na odpowiedni makijaż, a na rynku nie było tylu specjalistów z tej dziedziny. Działalność popularnych blogerek i vlogerek powoduje, że makijaż stał się nie tylko hobby, ale też sposobem na życie wielu kobiet. Czy i jaki wpływ mają makijażowe trendy z instagrama i innych mediów społecznościowych na wybór makeupu w tak ważnym dniu?

– Trendy w makijażu ślubnym są oczywiście zauważalne, ale nadal oscylują wokół klasyki. To dobrze, eksperymenty z makijażem z lat 80. pokazują, że klasyka ubarwiona trendami sprawdza się o wiele lepiej niż makijaż będący odzwierciedleniem najnowszej mody – mówi Mateusz Markiel z portalu www.wesele.com.pl.

Dzisiaj na przykładzie makijaży znanych vlogerek pokażemy Wam najlepsze ślubne propozycje w tym sezonie, łączące klasykę z najnowszymi trendami.

Ślubny klasyk

Choć ten makijaż ma zarówno swoje zagorzałe zwolenniczki, jak i przeciwniczki, zdecydowanie należy do klasyki makijażu ślubnego. Przydymione oko w brązach i pomadka w odcieniu nude – ten makeup sprawdza się już od kilku lat i nadal jest numerem jeden wybieranym przez większość panien młodych. Hania Knopińska, znana także jako Digitalgirl13, podobny wykonała na swój własny ślub. Największym jego atutem jest fakt, że mocno podkreśla i powiększa oczy. Sekretem jest odpowiednie modelowanie oka – całą powiekę ruchomą malujemy jasnym, połyskującym cieniem, zewnętrzny kącik podkreślamy bardzo ciemnym matem, a miejsce nad załamaniem powieki cieniujemy średnim brązem, co optycznie zwiększa powierzchnię powieki ruchomej. Dolną powiekę podkreślamy tym samym brązem, a kącik wewnętrzny – błyszczącym jasnym odcieniem. Wykończeniem makijażu są odpowiednio dobrane, sztuczne rzęsy w stylu glamour. Ponieważ to oczy są na pierwszym planie, całość pozostawiamy neutralną, usta podkreślając naturalnym beżem lub delikatnym różem.

https://www.instagram.com/p/BTvwp3kgDxf/?hl=pl&taken-by=digitalgirl13

Wielki come back fioletów

Choć jeszcze dwa lata temu fiolet był zapomniany przez większość kobiet, makijaż w tym kolorze cudownie podkreśla zielone i piwne tęczówki. Smokey eyes w odcieniach fioletu, jaki zaproponowała Milenamakeup, jest kwintesencją klasyki i wygląda piękne u panien młodych decydujących się zarówno na stylizację glamour czy klasyczną, jak i boho. Cały sekret udanego makijażu tkwi w tym, by załamanie powieki wymodelować brązem lub matowym, nieoczywistym fioletem z domieszką brązu, a intensywny odcień fioletu pozostawić w formie akcentu na środkowej części ruchomej powieki. W ten sposób podczas mrugania kolor będzie przyciągał wzrok wszystkich zgromadzonych gości.

Do tak intensywnego makijażu oka najlepiej wybrać matową, delikatną szminkę. Unikajmy brązów, które mogą sprawić, że nasz makijaż zacznie przypominać ten z lat 90. i postawmy na klasyczne pomadki w odcieniu różu złamanego beżem.

https://www.instagram.com/p/BUEcDc_gS61/?hl=pl&taken-by=milenamakeup1

Makijaż w ciepłych kolorach na ślub

Moda na bardzo ciepłe brązy, pomarańcze i burgundy nadal jest mocnym trendem w makijażu. Jednak tego typu odcienie mogą być trudne i wyglądać niekorzystne w zestawieniu z białą suknią ślubną. Agata Wełpa, wizażystka, charakteryzatorka i blogerka proponuje wersję, która obroni się także w makijażu ślubnym. Cały sekret tkwi w kolorystycznym dobraniu cieni i użytego bronzera – powinny ze sobą korespondować, by stworzyć efekt chromatycznego makijażu.Tak samo szminka musi zostać dobrana idealnie i pochodzić z podobnej rodziny kolorystycznej, a jednocześnie być mocniejsza o minimum 2-3 tony. Stawiamy na maty i satyny, a sam środek powieki delikatnie rozświetlamy jaśniejszym cieniem – taka delikatna, naturalna wersja techniki spotlight pozwoli odciążyć mocny, monochromatyczny makijaż oka. Pamiętajmy również, że choć makijaż na pozór wydaje się łatwy, oby wyglądał dobrze wymaga wymodelowania oka kilka cieniami z tej samej rodziny kolorystycznej, tak jak zrobiła Agata.

https://www.instagram.com/p/BWih8qfljOF/?taken-by=agatawelpa

Pamiętajmy, by wybierając makijaż zadbać przede wszystkim o to, żeby pasował do naszego typu urody i wybranej stylizacji. Jeśli nie mamy jeszcze pomysłów, polecamy przejrzeć bazę inspiracji na: https://pl.pinterest.com/pin/153263193545335626/