Aranżacja salonu w stylu klasycznym

Wnętrza zaaranżowane klasycznie charakteryzują się starannie dobranymi materiałami, tradycyjnymi wzorami oraz stylowymi formami. Jednocześnie salon w stylu klasycznym powinien być urządzony stosunkowo prosto, dzięki czemu będzie tworzył kompletną i spójną całość. Aby tego dokonać, należy dobrać odpowiednie materiały, meble oraz dekoracje, a także zadbać o oświetlenie. Umiejętnie zaaranżowanie salonu w stylu klasycznym sprawi, że pomieszczenie będzie się prezentowało stylowo i elegancko.

Dobór materiałów

Niezwykle istotną kwestią w klasycznej aranżacji jest właściwy dobór materiałów. Muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim solidne. Najlepszym rozwiązaniem są wysokiej jakości materiały naturalne. Idealnie sprawdzają się na przykład najszlachetniejsze gatunki drewna, wysokogatunkowe rodzaje skór czy powszechnie wykorzystywane kamienie. Na szczególne uznanie zasługuje marmur, który może wprowadzić do wnętrza niezwykły, elegancki wdzięk. Zwiększa on poczucie luksusu w salonie, a także zapewnia odpowiedni komfort by domolubni czuli się wyśmienicie.

Dodatki w stylu klasycznym

Wbrew pozorom, klasyczny salon może zostać wyposażony w różne rodzaje dodatków. Dotyczy to nie tylko antyków, ale również bardziej współczesnych produktów, charakteryzujących się prostą i elegancką linią. W klasycznym stylu królują  między innymi eleganckie dywany, firany i zasłony. Niektóre z nich mogą być srebrzone i złocone, jednak warto je ograniczyć i uniknąć wrażenia jarmarczności. W salonie klasycznym zastosować można również dekoracyjne narzuty i poduszki. Nie wolno zapominać o oświetleniu, np. w postaci mosiężnych lamp, kryształowych żyrandoli oraz atlasowych kloszy.

Meble do salonu klasycznego

Klasyczne meble charakteryzują się przede wszystkim prostotą połączoną z eleganckim wzornictwem. Wszystkie elementy powinny być ze sobą spójne. Dlatego sofa, fotele czy krzesła muszą bardzo dobrze do siebie pasować. Dotyczy to nie tylko kolorystyki, ale również kształtów oraz poszczególnych detali. Meble nie muszą pochodzić z tego samego kompletu, ale powinny posiadać wspólne, klasyczne elementy.