Baleriny – przygotuj się na nowy sezon

Najbliższy sezon wiosenno-letni zapowiada się niesamowicie gorąco i warto zadbać o wygodę oraz komfort cieplny noszonego obuwia. Hitem mody będą w tym sezonie baleriny (od klasycznych poprzez stylizowane na „pointy”, a na dodatkach takich jak sznurowadła i kokardki kończąc).

Summer vacation at sea. White wicker suitcase and women’s accessories and shoes on the beach. Selective focus.

Trend w modzie, który pojawił się już w zeszłym sezonie i jest nadal rozpowszechniany przez dom mody Miu Miu, wchodzi na kolejny poziom! Wydawało się, że kosmetyczna zmiana w postaci dodania różnokolorowych tasiemek nie wniesie nic nowego i odświeżającego, jednak nic bardziej mylnego. Baleriny tego typu są chętnie wybierane przez kobiety, na co może również mieć wpływ ich łatwa dostępność, nawet w wielu sieciówkach.

Niezwykłą popularność zawdzięczają także swojej uniwersalności, idealnie pasują zarówno do klasycznych, jak i bardziej wyszukanych stylizacji.Baleriny damskie stylizowane na pointy są niezwykłym połączeniem klasyki i najnowszych trendów w modzie.

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że są to buty ubierane przez tancerki baletowe, jednak to tylko złudzenie – przecież nikt nie ubrałby ich jako butów do użytku codziennego. Złudzenie to jest wynikiem często ściętego czubka i sznurowania przy pomocy wstążek, które bez dwóch zdań wysmukla łydki i podkreśla figurę. Baleriny tego typu są hitem już drugi sezon z rzędu co sprawiło, że są ogólnie dostępne, pojawiły się już w takich sieciach jak H&M, New Look czy nawet ZARA.

Innym trendem są baleriny z kokardkami, które ułatwiają przełamać minimalistyczny styl klasycznych balerin. To bardzo kobiecy dodatek, który jest nieodłącznym elementem panującej mody – z sezonu na sezon zmianie ulega co najwyżej materiał z których są wykonane. Nic nie stoi na przeszkodzie by na balerinach umieścić dużą aksamitną kokardę, bądź małą wykonaną z prostego sznurka. Aktualnie taka forma balerin damskich promowana jest przez ikony świata mody jak: Gucci, Lanvin, Aquazzura oraz Miu Miu.

Baleriny stanowią ponadczasowy dodatek do codziennego ubioru, które pojawiają się w różnych odsłonach zależnych od konkretnego sezonu i panujących trendów. Stanowią one niezbędne wyposażenie garderoby każdej modnej kobiety!

Źródło: baleriny damskie – e-kaja.pl