Czy istnieje idealna sukienka dla druhny?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, nie tylko dla młodej pary, ale również dla bliskich i przyjaciół, którzy zostali zaproszeni do uczestnictwa w tym ważnym dla zakochanych dniu.

sukienka dla druhny

Szczególną rolę podczas uroczystości ma druhna panny młodej. Jest jej wsparciem, podporą, pomocą i dobrym duchem, który czuwa nad wszystkim.
Niestety, przed każdą druhną stoi jedno wyzwanie, z którym niejednokrotnie nie potrafimy sobie poradzić. Mowa oczywiście o wyborze idealnej sukni.
Z jednej strony, druhna, jak każda kobietę chce czuć się pięknie i elegancko, z drugiej jednak obawiamy się, żeby swoją kreacją nie przyćmić panny młodej i nie sprawić jej przykrością. Jaką sukienkę warto więc wybrać? Czy istnieje idealna sukienka dla druhny?

Krótka czy długa?

To jedno z pierwszych pytań, które zadaje sobie każda z pań wybierających się na wesele. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Długie suknie są niezwykle eleganckie, co więcej, pozwalają nam podkreślić atuty swojej sylwetki a jednocześnie zamaskować ewentualne niedoskonałości. Długa sukienka nadaje sylwetce właściwej proporcji a przy tym prezentuje się naprawdę imponująco.

Niestety, kreacje tego typu mają również wady. Panie, które nie są przyzwyczajone do noszenia długich sukni często źle czują się w nich podczas przyjęcia weselnego i intensywnej zabawy. Wtedy o wiele lepiej sprawdzają się bowiem krótkie sukienki, które pięknie falują w tańcu. Niestety, zdarza się, że odsłaniają za dużo, bywa również, że ich krój nie prezentuje się równie elegancko jak długiej sukni balowej. Dlatego też warto przymierzyć zarówno długie jak i krótkie kreacje by zdecydować w czym czujesz się najlepiej.

Ostrożnie z kolorystyką

Druhna poszukuje idealnej sukienki powinna zapoznać się z zasadami savoir vivre’u dotyczącymi mody ślubnej. Mówią one bowiem wyraźnie, jakich kolorów należy unikać. Jest to biel oraz czerń. Dlaczego? To bardzo proste. Biel jest kolorem zarezerwowanym dla panny młodej, dlatego w czasie uroczystości tylko ona powinna móc wyróżniać się taką kreacją. Czerń zaś jest kolorem, który kojarzy się z żałobą. Właśnie dlatego nie powinna pojawić się w otoczeniu młodej pary w tym ważnym dla niej dniu.

Zapytaj pannę młodą

Jeśli chcesz, by twoja sukienka była idealna i spełniła zarówno twoje oczekiwania jak i panny młodej (która jest przecież niezwykle ważną dla ciebie sobą)… wybierzcie się na zakupy razem. Dzięki temu panna młoda będzie mogła ocenić kreacje, które ci się podobają i wyrazić ewentualne zastrzeżenia. Dla bliskich sobie kobiet wspólne zakupy to prawdziwa przyjemność. Co więcej, będziesz spokojna, że sukienka, którą wybrałaś jest naprawdę idealną sukienką dla druhny.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach dobre sklepy z sukienkami, takie jak www.sibysi.pl oferują bardzo szeroki wybór sukienek na wesele, które doskonale sprawdzą się jako kreacje dla druhen. Od klasycznych, zachowawczych propozycji poprzez nieco bardziej odważne kreacje – każda z pań może znaleźć to czego szuka.