Dlaczego i jakie wybrać kremy dla mężczyzn do pielęgnacji twarzy?

Panowie coraz chętniej dbają o swój wygląd i pielęgnację cery. Jednocześnie w dalszym ciągu jest grono takich, którzy żele do twarzy czy kremy omijają szerokim łukiem. Albo nie wiedzą, które kosmetyki będą dla nich najlepsze. Jak się do tego zabrać i czego nie powinno zabraknąć w męskiej kosmetyczce?

Zanim kupi się kremy dla mężczyzn do twarzy, trzeba wiedzieć nieco na temat  skóry. Różni się ona nieco od cery kobiecej, przez co ma inne zalety i wady. Męska twarz ma więcej mięśni, a skóra jest grubsza. Co to oznacza? Największymi zaletami są późniejsze pojawianie się zmarszczek i lepsze nawilżenie. To coś, czego Panie mogą pozazdrościć, ale i męska skóra ma mankamenty. Jej największymi wadami są tendencja do przetłuszczania i pojawianie się trądziku.

Jakie kremy dla mężczyzn?

Mężczyźni tak jak kobiety mogą mieć cerę suchą, tłustą, mieszaną, ale najczęściej składy kremów dla mężczyzn są inne, a składniki aktywne w różnych proporcjach. Chociaż Panowie po kremy przeciwzmarszczkowe mogą sięgać nieco później, nie znaczy to, że mają całkowicie z nich zrezygnować. Kremy dla mężczyzn są o lekkiej konsystencji, bardzo szybko się wchłaniają i nie są tłuste. Ich najważniejszym zadaniem jest zachowanie jędrności skóry i opóźnienie procesów starzenia. Ich regularne stosowanie pozwala na uzyskanie gładkiej skóry bez podrażnień. A jeśli do tego dba się o odpowiednie oczyszczanie, maleje ryzyko pojawiania się wyprysków.

Czymś, o czym zapomnieć nie można, są kremy pod oczy. Jest to coś, o czym Panowie najczęściej zapominają. Chcą mieć jeden krem, który będą stosować na dzień i na noc, a nie rozdrabniać się i kupować kolejne preparaty. To błąd, bo skóra wokół oczy jest najcieńsza i najdelikatniejsza. To właśnie w okolicach oczu zmarszczki są najbardziej widoczne. Krem pod oczy nie tylko pomaga opóźnić powstawanie kolejnych zmarszczek, ale także spłyca te, które już są.

Zanim nałożysz krem – oczyszczanie

Aby składniki aktywne zawarte w kremach dotarły w głębsze warstwy skóry, musi być ona oczyszczona. Przez warstwę potu, łoju i martwego naskórka, związki aktywne nie mogą się przebić, więc krem nie działa tak dobrze, jak by mógł. Codziennie rano i wieczorem trzeba umyć twarz żelem do twarzy, a następnie przetrzeć ją tonikiem. Ten krótki zabieg pielęgnacyjny będzie wystarczający. Po zastosowaniu tych dwóch kosmetyków wystarczy nałożyć krem pod oczy i krem do twarzy i gotowe. Aby kremy lepiej się wchłaniały, należy je delikatnie wklepać, a nie wcierać.

Co z zapachem?

Ze względu na to, że Panowie sięgają po kosmetyki coraz chętniej, producenci wypuszczają na rynek wiele serii kosmetycznych specjalnie dla nich. Ich działanie jest dopasowane pod kątem wymagań skóry. Poza tym mają przyjemne zapachy, które nie przypominają tych damskich. Kupując kremy dla mężczyzn, nie trzeba się obawiać, że kiedy się je otworzy, poczuje się woń kwiatów, czy owoców. Podobnie jak żele pod prysznic i wody toaletowe, są w nich mocniejsze nuty zapachowe.