Gadżety, które pomagają utrzymać porządek w domu

Utrzymanie porządku w domu, zwłaszcza gdy ma się dzieci, może nastręczać niemałych problemów. Dlatego warto ułatwić sobie życie i zakupić kilka gadżetów, które nam w tym pomogą. Poniżej prezentujemy przegląd interesujących rzeczy, które wybraliśmy wraz ze specjalistami od sprzątania i utrzymywaniu porządku, czyli twórcami portalu Pozamiatane.pl. Na pewno okażą się one bardzo przydatne dla wielu z was.

pozamiatane

Organizery

Organizery to pożyteczne rzecz w każdym pomieszczeniu w domu – przydadzą się zarówno w łazience, kuchni, przedpokoju, jak i w pokoju dziecięcym. W kuchni można w nich przechowywać reklamówki, których nigdy dość i inne drobne gadżety jak obieraczki do warzyw. W łazience miejsce znajdzie się dla kosmetyków czy suszarki i prostownicy. W przedpokoju – środki do pielęgnacji obuwia, a w pokoju dziecięcym bielizna czy zabawki. Posiadają wiele przegródek, dzięki czemu będzie można w nich przechowywać mnóstwo rzeczy. Można wybierać spośród modeli wiszących czy też w kształcie kwadratowych lub prostokątnych pudełek.

Kolorowe pudełka

Do pokoju dziecięcego najlepsze będą kolorowe pudełka, na których będą narysowane bądź opisane (w zależności od umiejętności dziecka) rzeczy, jakie powinny się tam znaleźć. Dzięki temu, że pudełka będą np. z postaciami z bajek dziecko będzie chętniej utrzymywało porządek. Pociechy należy uczyć jak najwcześniej układania zabawek i sprzątania za sobą, bo wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie…

Pokrowce na ubrania

Aby w szafie panował większy porządek, warto zakupić kilka kompletów pokrowców na ubrania. Będziemy mogli do nich włożyć ciuchy, które ubieramy na ważniejsze okazje – dzięki temu będą zajmować mniejszą powierzchnię. Przydarzą się także w transporcie garnituru czy sukienki.

Worki próżniowe

Worki próżniowe szczególnie przydają się osobom, które mają małe mieszkanie, a dużo pościeli czy też ubrań. Dzięki specjalnemu systemowi wystarczy ułożyć, np. zimowe ubrania w takim worku i odciągnąć powietrze odkurzaczem. Dzięki temu znacznie zmniejszą one swoją objętość i będzie je można ułożyć w szafie – będą tam czekać na swój sezon. Warto podkreślić, że ta metoda nie wpływa w żaden sposób na niszczenie przedmiotów.

Pudełka na żywność

Pudełka na żywność pozwalają na przechowywanie jedzenia w dobrym stanie oraz pozbycie się wielu niepotrzebnych opakowań. Są też bardziej estetyczne. Można zakupić ich różne litraże, dlatego będą się nadawały zarówno do makaronów, jak i do płatków owsianych. Można je dostać szklane oraz plastikowe – te pierwsze są bardziej polecane, jednak należy uważać, aby ich nie potłuc.

Gadżetów ułatwiających życie jest w Internecie i sklepach z artykułami domowymi pełno, jednak przed ich zakupem należy zastanowić się co tak naprawdę się nam przyda, a co będzie leżeć i kurzyć się. Bo jedną z pierwszych zasad porządkowania domu jest właśnie wyrzucenie rzeczy zbędnych. Jednak jak przekonują specjaliści z portalu Pozamiatane, większość z powyższych gadżetów może znacząco ułatwić nam robienie codziennych czy cyklicznych porządków w domu.