Idealny żel pod prysznic

Żele pod prysznic dla mężczyzn stanowią często pomijaną kwestię, choć mają one niebagatelny wpływ na zdrowie męskiej skóry. Wielu mężczyzn skarży się na nieprzyjemne odczucia na skórze występujące tuż po wyjściu spod prysznica czy z wanny!

Czy mężczyźnie wypada dbać o wygląd?

Przyczyną tego rodzaju zjawiska może być zarówno fakt, iż kąpiel zażywana jest zbyt często, jak również wybór niewłaściwego żelu pod prysznic. Cóż, wielu panów nadal prezentuje podejście rodem sprzed kilkunastu lat, kiedy wręcz nie wypadało nadmiernie skupiać się na swoim wyglądzie czy zdrowiu skóry. Według takiego sposobu myślenia, dobry żel pod prysznic to taki, który zapewnia jak największą objętość przy możliwie najniższej cenie. Inna sprawa, że przez lata wybór kosmetyków męskich był niewielki. Ponadto, uważano, że prawdziwemu mężczyźnie nie wypada wydawać zbyt dużo pieniędzy na kosmetyki, ponieważ są pewne inne sfery, w których zaoszczędzone na kosmetykach kwoty można spożytkować, a mężczyźni dbający o swój wygląd byli przez swoich kolegów odsądzani od czci i wiary. Na szczęście, dziś sytuacja znacznie się zmieniła, dzięki czemu mężczyzna może już w pełni zadbać o swoją skórę.

Jak wybrać żel pod prysznic?

Ilość dostępnych w tej chwili na rynku produktów do pielęgnacji ciała pod prysznicem potrafi przyprawić o zawrót głowy. Większość propozycji na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nieźle – nie tylko mają estetyczne opakowania lecz także całkiem nieźle pachną, a obecne na etykietach krzykliwe napisy obiecują niespotykany do tej pory poziom dbałości o skórę, choć w rzeczywistości często są to tylko slogany. Warto dokładnie przejrzeć etykietę przyklejoną do opakowania i upewnić się, czy nie ma tam składników jakie mogłyby wywołać alergię. Dodatkowo, koniecznie należy zwrócić uwagę, czy opakowanie męskiego żelu pod prysznic zawiera niezbędne dla zdrowia skóry składniki. O jakie elementy chodzi? Ot, choćby witamina E, znana również jako witamina młodości, która odpowiedzialna jest za odpowiednie nawilżanie naskórka. Regularne dostarczanie witaminy E skórze zapewni jej młody i zdrowy wygląd. Ten element zapobiega również nadmiernemu wysuszaniu się skóry. Innym składnikiem, którego obecność w żelu pod prysznic może pozytywnie wpłynąć na męską skórę są wszelkiego rodzaju wyciągi z owoców. Przykładowo, limonka zwalcza wolne rodniki i odświeża skórę. Z kolei wyciąg z pomarańczy ma bardzo dobre właściwości pobudzające i orzeźwiające.

Zastosowanie żelu pod prysznic

Męskie żele pod prysznic warto również wybierać na podstawie tego, do jakich celów będą najczęściej używane. Z reguły podstawowe przeznaczenie danego żelu pod prysznic dla mężczyzn jest opisane za pomocą przymiotnika w języku angielskim. Oczywiście, prawie wszystkie produkty kosmetyczne są uniwersalne, to znaczy stosować je można w każdej sytuacji, lecz aby rzeczywiście mogły spełnić swoją rolę w kontekście dbałości o skórę po kąpieli, należy odpowiednio dobrać żel do sytuacji. Inny będzie męski żel pod prysznic do stosowania po treningu (żele typu “Energising”), a zupełnie inny można stosować rano, kiedy ciało oraz umysł potrzebują bodźców do rozbudzenia się. W takich sytuacjach warto postawić na żele z dopiskiem “Invigorating”. Mężczyźni powinni dobierać żel pod prysznic również na podstawie realnych potrzeb swojej skóry. Przykładowo, do wrażliwej męskiej skóry najlepszym wyborem będzie żel z dopiskiem “Sensitive” – opakowanie takiego produktu zawiera, między innymi, witaminę oraz aloes, czyli składniki które zapewnią skórze skorej do podrażnień odpowiednią pielęgnację.

Handsome man taking a shower and enjoying it