Jak oryginalnie i efektownie udekorować ściany? Modne ściany z betonu architektonicznego.

We wnętrzu naszego domu chcemy by znalazły się rzeczy ładne, budujące atmosferę, która jest nam najbliższa. Zależy nam na tym by w domu czuć się przytulnie, jednocześnie nowocześnie i funkcjonalnie. Dlatego też z tak dużym zaangażowaniem szukamy rozwiązań, które nadadzą wnętrzom charakteru, klimatu i będą wyrażać nasze poczucie estetyki. Jednym z niezwykle ważnych elementów dekorowania wnętrz są ściany. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się płyty z betonu architektonicznego.

leo-rzeszow

Co takiego wyjątkowego tkwi w betonie architektonicznym?

Tego rodzaju materiał bardzo często wykorzystywany jest w takich pomieszczeniach jak lofty, biura, ale także do mieszkań, którym chcemy nadać nieco industrialny, nowoczesny sznyt. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się łączenie architektonicznego betonu z innymi materiałami. W połączeniu z drewnem lub panelami dekoracyjnymi 3D ich surowość zostanie zmniejszona miłym i ciepłym akcentem. Okazuje się też, że beton architektoniczny to nie tylko płaska, oszczędna powierzchnia. Na rynku dostępne są najróżniejsze faktury, a nawet ściany betonowe 3D. Dzięki temu do wnętrza możemy dobrać idealnie pasujący wzór. Jednym ze sklepów internetowych oferującego różne rodzaje dekoracji jest sklep mający w ofercie między innymi beton architektoniczny Meblobranie.pl.

Łączenie z innymi dekoracjami ściennymi. Czy beton architektoniczny pasuje do każdego rodzaju wnętrza?

Jest to zapewne kwestia indywidualna. Wiele zależy nie tylko od tego jakim stylem będziemy się kierować podczas aranżowania wnętrza, ale także od samego pomieszczenia. W zaadaptowanych na potrzeby mieszkalne loftach beton tego typu sprawdzi się doskonale. We wnętrzach domów i mieszkań można równie dobrze dobrać odpowiedni wystrój by beton architektoniczny spajał się z całością, a nawet stanowił największą atrakcję wnętrza. Poza tym odważnie zaaranżowane wnętrze mieszkania będzie wizytówką nas samych. Dzięki nieszablonowemu podejściu zyskamy oryginalne wnętrze, które na pewno zrobi na każdym pozytywne wrażenie.

Co poza betonem? Jakie dekoracje ścienne mogą nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru?

Poza betonem architektonicznym do wyboru jest cała masa dekoracji ściennych, które doskonale uzupełnią każde wnętrze. Szeroka paleta dekoracji 3D to wybór pomiędzy dekorami gipsowymi, z płyt MDF, pianki poliuretanowej, drewnianymi, imitacjami kamienia, a nawet ceglanymi płytkami. Umiejętne dobieranie materiałów może sprawić, że wnętrza naszych mieszkań czy domów mogą okazać się nie tyko pięknie wykończone, przemyślane i zachwycające, ale także będą stanowiły przytulny zakątek, w którym będziemy się doskonale czuli na co dzień.