Jaką zabawę zapewniają lalki bobasy?

Marzeniem niemal każdej małej dziewczynki jest posiadanie lalki- bobasa. Dzięki niej można wcielić się w rolę mamy i opiekować ukochanym maleństwem. Dlatego poza samą lalką, niezwykle ważne są dostępne dla niej- dodatki i akcesoria. Zapewniają one kolejne atrakcje i urozmaicenia podczas zabawy.

lalki bobasy

Lalka jak prawdziwy bobas

Lalki bobasy są tworzone z myślą o opiece nad nimi. Dziecko angażuje się w zabawę z nimi na tyle, że otacza lalki prawdziwymi uczuciami, przywiązując się do nich. Dzięki lalkom dzieci rozwijają swoje umiejętności społeczne i dużo łatwiej odkrywają świat emocji. Z kolei neutralny wyraz twarzy lalki buduje u dziecka poczucie bezpieczeństwa oraz daje maluchowi przekonanie o byciu zrozumianym.

Rozbudowane funkcje, w jakie wyposażone są lalki przypominające bobasy- stale zaskakują swoją autentycznością. Lalkami trzeba się zatem stale opiekować, zaspokajając ich podstawowe potrzeby. Dziecko musi zatem dołożyć wszelkich starań, aby lalka nie płakała i była przy tym szczęśliwa. Wiele lalek do złudzenia przypomina swoim zachowaniem prawdziwe niemowlęta- potrafią one bowiem jeść, pić, zasypiać, a czasem nawet- korzystać z nocnika.

Czego uczą lalki bobasy?

Interaktywne lalki, wyglądające jak urocze niemowlęta, uczą odpowiedzialności i podstawowych zasad opieki nad dzieckiem. Mała dziewczynka już od najmłodszych lat przygotowuje się zatem do pełnienia określonych ról społecznych. Poznaje prawidłowości dorosłego życia oraz złożoność matczynych obowiązków.

Jeśli zatem dziewczynka marzy o posiadaniu młodszego rodzeństwa, z lalką bobasem będzie mogła sprawdzić się w roli starszej siostry. Pozwala to również zweryfikować zapewnienia dziecka, co do systematyczności w wypełnianiu powierzonych mu- obowiązków.

Dzięki lalkom bobasom także chłopcy mogą włączać się w opiekę nad ,,maleństwem”, biorąc udział w zabawie w mamę i tatę. Interaktywne lalki, wyglądające jak niemowlęta, pozwalają również na odgrywanie z dzieckiem rozmaitych scenek sytuacyjnych, takich jak zabawa w lekarza czy wyprawa do żłobka. Pozwala to dziecku lepiej zrozumieć prawidłowości otaczającego je świata, dokonując zrozumiałych dla siebie- porównań.

Bogaty wybór lalek bobasów

W ramach kategorii zabawek, jaką są te interaktywne lalki, istnieje kilkadziesiąt rodzajów lalek. Rozbudowane zestawy posiadają dodatkowe ubranka dla lalki bobasa, smoczki, grzechotki, a nawet dodatkowy zapas maleńkich pieluszek.

Jedną z bardziej popularnych zabawek, w ramach kategorii lalki bobasy – jest Baby Born. Występuje ona w wielu różnych wersjach, mniej lub bardziej rozbudowanych. Lalka potrafi płakać prawdziwymi łzami, a po podaniu jej smoczka- powoli zasypia.

Bezpieczna zabawa lalkami

Dostępne na rynku lalki bobasy powinny być opatrzone odpowiednimi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa. Stanowią one najlepsze zapewnieni o ich wysokiej jakości, która stanowi podstawę do wykorzystania zabawek przez dzieci, również te młodsze.

Lalki dostępne są przy tym w różnych kolorach i rozmiarach, mogą być wykonane z plastiku lub innych, bezpiecznych dla dzieci surowców. Dobra lalka powinna być także trwała, ponieważ dzieci łatwo się do nich przywiązują. Nie chcą się zatem z nimi rozstawać, ze względu na możliwe późniejsze uszkodzenia.

Należy też mieć na uwadze wielkość poszczególnych elementów w ramach zestawów, dołączonych do lalek bobasów. Niektóre z nich mogą bowiem zostać połknięte i doprowadzić do zadławienia się dziecka. Wszystkie akcesoria powinny być zatem bezpieczne dla dziecka, a jego zabawę warto otoczyć odpowiednim nadzorem ze strony dorosłych.