Jakich koszulek męskich nie kupować?

Wielu mężczyzn ma ten problem, że ciężko im dobrać garderobę pod swój styl i figurę. Najczęściej stawiają na proste komplety, czyli spodnie plus podkoszulek i uważają, że wszystko jest w porządku. Dlatego jeżeli masz dość swojego szablonowego wyglądu, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

artiglo

Zły rozmiar

Niestety, wiele osób ma wciąż problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru koszulki męskiej do siebie. Panowie uwielbiają kupować za duże rozmiary, aby w ten sposób maskować brzuszek czy inne niedoskonałości figury. Zamiast tego kupując rozmiar większą koszulkę sprawiają, że wyglądają nieestetycznie czy nawet komicznie. I nie powoduje to optycznego wyszczuplenia. Najlepiej jest, by ubranie było odpowiedniego rozmiaru, a ukrywanie niedoskonałości możemy stosować za pomocą odpowiednich wzorów, kolorów czy fasonów. Koszulka męska ma dobry rozmiar wtedy, kiedy sięga paska od spodni, a szew na ramionach sięga ich początku. Zdecydowanie złym pomysłem jest, aby ten szew znajdował się np. w połowie ramienia.

Fason

Koszulki męskie zazwyczaj są szyte na kilka sposobów: regular, fit oraz slim fit. Ta pierwsza jest znana z tego, że powinna pasować na każdego mężczyznę. Nie posiada ona żadnych udziwnień ani wcięcia w talii. Będzie najlepiej pasować na standardowe sylwetki oraz dla panów, który chcą ukryć boczki. Natomiast ten drugi rodzaj koszulek męskich skierowany jest dla szczupłych, chłopięcych kształtów oraz dla panów chcących pochwalić się muskulaturą. Czasami panowie liczą, że koszulka slim fit trochę ich wyszczupli, a niestety będzie tylko opinać i uwydatniać niedoskonałości.

Kolor

Nie bez znaczenia jest dobór odpowiedniego koloru koszulki męskiej. Jak powszechnie wiadomo ciemny kolor wyszczupla, a jasny pogrubia. Jednak jeszcze trzeba wziąć pod uwagę ciepłe i zimne odcienie, które sprawią, że nasza twarz może wyglądać na zmęczoną czy bladą. W celu dobrania odpowiednich kolorów do siebie można albo iść do osoby zajmującej się profesjonalnie doborem kolorystyki garderoby lub też zaopatrzyć się w aparat (może być ten w telefonie) i osobę, która pomoże nam dokonać wyboru – najlepiej siostra czy też zaufana koleżanka. Wybieramy kilkanaście kolorów koszulek męskich i ubieramy je po kolei na siebie przy okazji robiąc sobie zdjęcia. Ważne, aby to wszystko było robione w jednej przymierzalni, żeby światło było takie samo. Następnie przeglądamy zdjęcia i wybieramy te odcienie, w których jest nam najkorzystniej. Rozwiązanie proste i skuteczne.

Wzory na koszulkach męskich

Nie bez znaczenia dla naszego wyglądu jest wzór, jaki pojawia się na koszulce. Najlepiej aby nie był on wulgarny czy też przedstawiający nieprzyzwoite rzeczy. Dobrze, żeby był dobrany do wieku – postacie z bajek rzadko pasują do dorosłego faceta, któremu zależy na poważnym wizerunku. Kolorowe i ciekawe nadruki pozwalają odwrócić uwagę od niedociągnięć sylwetki. Potrafią je także uwypuklić. Z kolei poziome pasy na brzuchu wcale nie sprawią, że będzie on wyglądał na mniejszy a wręcz odwrotnie.

Można by pomyśleć, że wybór koszulki męskiej to zadanie proste i banalne. Jednak prawda jest taka, że panowie w o wiele mniejszym stopniu zwracają uwagę na to co noszą i mogą mieć problemy z dobraniem odpowiedniej garderoby. Dlatego warto się zaznajomić z powyższymi wskazówkami.