Kożuchy damskie z owczej skóry

Kożuchy z owczej skóry to eleganckie i bardzo ciepłe nakrycia wierzchnie, które świetnie sprawdzają się podczas wyjątkowo mroźnych zim. Ich zastosowanie jest wszechstronne, mogą być noszone zarówno w elegancki sposób, jak i do codziennych stylizacji. Kożuchy mają bardzo długą tradycję w naszym kraju. Od bardzo dawno są wykonywane przez firmy rodzinne, które z czasem zmieniają się w większe przedsiębiorstwa lub pozostają w zgodzie z tradycją. Ilość producentów oferujących kożuchy jest spora i każdego roku rośnie. Dlatego też warto wiedzieć jak wybrać dobry element garderoby, najwyższej jakości.

Jak rozpoznać dobry kożuch?

Dobry kożuch to taki z prawdziwej skóry. Dlatego też ich ceny sięgają nieraz 5000 zł. Przymierzając się do zakupu, warto zwrócić uwagę, czy mamy do czynienia z produktem oryginalnym, czy może ktoś próbuje nam sprzedać produkt, który jest kożuchem tylko z nazwy, a w rzeczywistości uszyty został ze sztucznej skóry. Najprostszym sposobem na rozróżnienie czy to sztuczny, czy prawdziwy produkt jest uważne przyjrzenie mu się. Naturalna skóra ma specyficzną strukturę, zapach i zupełnie inaczej zachowuje się np. podczas kontaktu z wodą. Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego, jak powinna wyglądać owcza skóra, z której wykonywany jest kożuch, kierować możemy się oznaczeniami na metkach lub po prostu korzystać z usług sprawdzonych i pewnych firm.

Najwięksi producenci kożuchów w Polsce

Tradycja szycia kożuchów jest w naszym kraju bardzo długa. Największe firmy znajdują się w okolicach Nowego Targu, tam właśnie istnieje zagłębie szycia zarówno ich, jak i wytwarzania futer i innych elementów garderoby z naturalnymi elementami zwierzęcymi. Należą one zdecydowanie do najcieplejszych nakryć wierzchnich, bez których spora część kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania podczas zimy. Oczywiście jak wszystko, co powstaje z naturalnych tworzyw, tak i kożuchy damskie budzą wiele wątpliwości. Dlatego, decydując się na zakupy, dobrym pomysłem pozostaje także sprawdzenie, skąd zdobywane są surowce do wytwarzania odzieży, oraz w jakich warunkach żyją zwierzęta.

Nie tylko ciepło, ale także styl tych skórzanych płaszczy świadczy o ich niesłabnącej popularności. Są elementami, które pasują absolutnie do wszystkiego. Do eleganckich kozaków, krótkich botek, jeansowych spodni, sukienek. Sprawdzą się więc i duże eleganckie wyjścia i na co dzień.

Poznaj producenta kożuchów- Gena.pl.